Barsin Bernabeu: Minimalac za vođstvo posle 87 godina

Barselona je zabeležila pobedu u 242. El Klasiku na Santijago Bernabeu protiv Reala 1:0 i na taj način se dodatno odlepila na tabeli La Lige.

Leo Messi, Luka Modrić Izvor: Denis Doyle, Getty Images Sport

Katalonci su igrali kao i pre četiri dana u revanšu Kupa Kralja na istom stadionu. Strpljivo, čekali svoju šansu, koju su dočekali u 25. minutu, kada je posle par sjajnih dodavanja iz zadnje linije Serhio Roberto izbacio u prvi plan Ivana Rakitića, a hrvatski reprezentativac pobegao Serhiju Ramosu i rutinski savladao Tiba Kurtou.

Bilo je još šansi na obe strane, a najviše se angažovao Vinisijus, koji malo nije imao sreće, a malo se video nedostatak iskustva u ovakvim utakmicama, tako da nije bolje reagovao.

Ovom pobedom Barselona je stekla 12 bodova prednosti u odnosu na Madriđane, a takođe je prvi put posle 87 godina prešla u vođstvo kada su međusobni duelu u pitanju, jer u svim takmičenjima ima 96 pobeda u El Klasiku, naspram Realovih 95.

Tok meča

Obe ekipe su imale svoje prilike na startu meča. Najbolju za Madriđane proputio je Luka Modrić, koji nije najbolje šutirao posle odličnog solo prodora Vinisijusa. Ipak, kao i pre četiri dana i sada je Barsa na Bernabeu prva došla do gola. Lagano je krenula u napad iz zadnje linije, ali u par dodavanja su razbijene linije Reala. Rakitić je dobio sjajnu loptu Serhija Roberta, pobegao Serhiju Ramosu i rutinski savladao Kurtou za 1:0 u 25. minutu. To je 23. vezani gol za Barselonu u ligaškim mečevima u El Klasiku, što je postao najduži niz u istoriji ove velike utakmice.

Izvor: La Liga

Barselona je mogla da povede 2:0 u 39. minutu, pošto je na odbitak posle šuta Suaresa naleteo Mesi, ali je proklizao i nije uspeo najbolje da zahvati loptu.

U drugom poluvremenu odlučila se Barselona da više preti iz kontre, a nekoliko njih je bilo zaista obećavajuće. Sa druge strane, dosta problema pravio je Vinisijus, ali mu je nedostajala adekvatna završnica. Najbolju priliku imao je Brazilac kada je izbacio Pikea i šutirao, ali je lopta na putu ka golu pogodila Lenglea.