Kup Kralja: Ovo je Barsino takmičenje, 0:3 na Bernabeu

U revanš meču Kupa Kralja Barselona je u najvećem špnskom derbiju savladala Real Madrid 3:0 i na taj način izborila plasman u novo finale.

Suares i Dembele Izvor: David Ramos, Getty Images Sport
Suares i Dembele

Iako bi se po rezultatu moglo pomisliti da je Barselona bila ubedljiva protiv najvećeg rivala, daleko od toga da je to bio razvoj događaja na Santijago Bernabeu. Real je u prvom poluvremenu imao najbolju šansu pri rezultatu 0:0 kada je Vinisijus bio sam na nekih 10 metara, ali je šutirao preko gola. Šok za domaće usledio je u 50. minutu. Odlično je prošao Usman Dembele po levoj strani, maestralno uposlio Luisa Suaresa, a Urugvajac zatresao mrežu za vođstvo Barse u ukupnom rezultatu, pošto je u prvom meču bilo 1:1.

Opet je veliku šansu imao Vinisijus, ali iskosa sa leve strane nije uspeo da savlada Ter Štegena. A onda klasičan nok-aut. Odlično je po desnoj strani prodro Dembele u 69. minutu, lepo ubacio ka Suaresu, ali je prvi reagovao Serhio Ramos, koji je zatresao sopstvenu mrežu. Konačan udarac najvećem rivalu zadao je drugim golom Suares, koji je šutirao Panenku.

Ovo je Barseloni šesti uzastopan plasman u finale Kupa Kralja i boriće se za petu vezanu krunu.