Šou Manea, Van Dajk x2, Siti sa penala i sjajni Lukaku

Šou Manea, Van Dajk x2, Siti sa penala i sjajni Lukaku Izvor: Laurence Griffiths, Getty Images Sport
Liverpul

Trka za titulu šampiona Premijer lige nastavlja se i nakon mečeva 28. kola sa razlikom od samo jednog boda između Liverpula i Mančester sitija. Čelis slavio u derbiju Londona, a Junajted nastavio sa sjajnim igrama.

Liverpul je na Enfildu savladao Votford sa 5:0 i prikazao odličnu igru i veliku želju, posebno u prvom poluvremenu koje je obeležio dvostruki strelac Sadio Mane.

Dva puta je Mane tresao mrežu Stršljenova za samo 20 minuta. Prvi gol Senegalac je postigao u devetom minutu, a drugi put u 20. kada je izveo sjajan potez i postigao gol o kome će se sigurno dugo pričati. Oba puta golovima su prethodili pokušaji Mohameda Salaha i asistencije raspoloženog Aleksandera Arnolda Trenta.

Mane je tako došao do 14. gola u Premijer ligi što mu je rekord u ovom takmičenju u jednoj sezoni.

Liverpul je napadao gotovo sve vreme, Salah je imao nekoliko izglednih prilika, ali je treći gol za Liverpul postigao Divok Origi sjajno prevarivši golmana gostiju. Origi je dobio priliku umesto Roberta Firmina od prvog minuta.

Za 4:0 pogodio je Virdžil van Dajk za svoj prvi ligaški gol na Enfildu i treću asistenciju Aleksandera Arnolda na ovom meču. Igrao se 80. minut. Ali, ni tu nije bio kraj. Van Dajk je bio strelac i za peti gol i veoma ubedljivu pobedu Redsa.

Slavio je u sredu i Mančester siti koji je na svom terenu dočekao Vest Hem. Meč je rešen sa bele tačke u 59. minutu kada je bez mnogo problema mrežu Čekićara sa penala zatresao Serhio Aguero. Penalu je prethodio faul Feleipea Andersona.

Imao je Siti više prilika u ovom meču, čak 19 šuteva (svega šest u okvir gola), ali golova više nije bilo.

I nakon ovog kola Liverpul i Mančester siti na tabeli deli jedan bod.

Derbi meč odigrali su Čelsi i Totenhem, a sva tri boda ostala su na Stamford bridžu. Čelsi je slavio sa 2:0.

Na golu Plavaca stajao je Vili Kabaljero, a njegov tim poveo je u 57. minutu sjajnim golom Pedra.

Sve je bilo gotovo nakon neverovatno nespretne reakcije Tripijea koji je pokušao da vrati loptu Ljorisu, ali je umesto toga zatresao svoju mrežu.

Mančester junajted je, i pored silnih problema sa povredama, na gostovanju Kristal Plasu slavio sa 3:1.

Nakon prvih 45 minuta vodio je Junajted sa 1:0 nakon fenomenalnog prodora Luka Šoa i gola Romelua Lukakua.

Lukaku je postigao odličan gol za 2:0 u 52. minutu - nekoliko igrača Junajteda udaralo je loptu glavom, ona je na kraju stigla do Lukakua koji iz skoka sjajnim šutem trese mrežu.

Vard je uspeo da smanji na 2:1 u 66. minutu i donekle vrati nadu timu Roja Hodžsona, ali te nade su nestale uz gol Ešlija Janga u 83. minutu.