Svrake lako sa Terijerima, penali za remi u Bornmutu

Svrake lako sa Terijerima, penali za remi u Bornmutu Izvor: Mark Runnacles, Getty Images Sport
Njukasl

Odigrane su još dve utakmice 27. kola Premijer lige, pobedu je ostvario Njukasl, dok su Bornmut i Vulverhempton remizirali.

Njukasl je na svom terenu bio bolji od poslednjeplasiranog Hadersfilda sa 2:0.

Hadersfild je 20. minutu ostao sa desetoricom na terenu, jer je posle pogibeljnog starta nad Paragvajcem Migelom Almironom crveni karton dobio kapiten Terijera Tomi Smit.

Svrake su i pre toga imale terensku inicijativu, dva puta su pogodile okvir gola, a nekoliko puta je Hadersfild spasavao golman Jonas Lesl.

Ipak, Njukasl je prelomio meč na početku drugog poluvremena. Prvo je Salomon Rondon bio strelac u 46. minutu na dodavanje Ajzaka Hejdena, dok je potom i sam bio asistent šest minuta kasnije Ajozeu Perezu za 2:0.

Bornmut i Vulverhempton su odigrali 1:1, a meč su obeležila tri jedanaesterca.

Trešnjice su došle u vođstvo u 14. minutu, kada je strelac sa penala bio Džošua King, dok je pre toga Žoao Mutinjo u svom šesnaestercu faulirao istog igrača. Vukovi su izjednačili u 83. minutu pošto je sa bele tačke precizan bio Raul Himenez. Pre toga je fudbaler Bornmuta Adam Smit napravio prekršaj nad Metom Doertijem iz Vulverhemptona.

Bornmut je mogao do pobede u 85. minutu, ali je ovoga puta sa penala Džošua King bio neprecizan i šutirao pored gola.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.