Pankov utišao Karađorđe, Radnički nastavlja niz

Pankov utišao Karađorđe, Radnički nastavlja niz Izvor: fkradnickinis.rs

Fudbaleri Radničkog zabeležili su novu pobedu i nastavili niz mečeva bez poraza. Nišlije na 21 uzastopnoj utakmici ne znaju za poraz.

U prvom meču 23. kola Superlige Srbije Radnički je slavio na gostovanju Vojvodini sa 1:0 i tako upisao 17. pobedu u sezoni. Vojvodini je ovo drugi vezani poraz, a deveti u sezoni.

Gol vredan tri boda postigao je u 47. minutu meča Radovan Pankov nakon gužve u šesnaestercu i na asistenciju Tarasa Bondarenka.

Pankov je nakon gola naglašeno gestikulirao ka publici kao da poručuje da među njima ima nekih neraščišćenih računa iz vremena kada je nosio dres Vojvodine.

Radnički je bio bolji u prvom poluvremenu, ali nije imaomnogo prilika. Vredni pomena su udarci Petra Grbića i odbrana Emila Rockova. Sa druge strane, dobru priliku je imala Vojvodina u finišu prvog dela meča nakon slobodnog udarca, ali nisu domaći uspeli da iskoriste lošu reakciju golmana gostiju.

Teren stadiona Karađorđe bio je u izuzetno lošem stanju i nije dozvolio ekipama da pokažu šta umeju, ali je nakon primljenog gola Vojvodina zaigral bolje nego u prvom poluvremenu i došla do nekoliko prilika.

Najbolje prilike imali su Nemanja Milojević i Siniša Saničanin.

Ostaće zapisano da je na ovom meču u dresu Vojvodine debitovao Seku Kone koji je u januaru došao iz Druge lige Južne Koreje, kao i Bojan Matić koji je prvi put bio u startnoj postavi.