Inter i Čelsi ubedljivi, Krasnodar slavi gol u gostima

Inter i Čelsi ubedljivi, Krasnodar slavi gol u gostima Izvor: Christopher Lee, Getty Images Sport

Čelsi, Inter, Benfika, Ren, Dinamo Kijev, Slavija Prag i Krasnodar izborili su mesto u osmini finala Lige Evrope. Žreb će biti održan u petak u Nionu od 13 časova.

Fudbaleri Intera bili su ubedljivi u duelu sa Rapidom i slavili su sa 4:0 pa tako i obezbedili mesto u osmini finala Lige Evrope. Sve je počelo golom Lautaro Martinez u 11. i Andree Ranokija u 18. minutu, a završeno je pogocima Ivana Perišića u 80. i Matea Politana u 87. minutu.

Ubedljiv je bio i Čelsi koji je sa 3:0 nadigrao Malme. Na prvi gol čekalo se 55. minuta kada je precizan bio Olivije Žiru na asistenciju Vilijana. Barkliju je u 67. minutu gol poništen zbog ofsajda, ali sve je bilo čisto u 74. minutu pa je Barkli povisio na 2:0. Meč je zaključen pogotkom Hadsona Odoija u 84. minutu. Malme je meč završio sa igračem manje jer je u 73. minutu drugi žuti karon pokazan Bengstonu.

Benfika ide dalje i pored meča bez golova sa Galatasarajem. Portugalci su slavili u Istanbulu pre nedelju dana sa 2:1 i to je bilo dovoljno za osminu finala. Ovo je jedini duel, od 15, na kome nije bilo golova.

Ren je eliminisao Betis pobedom 3:1 na strani, a nakon što je u prvom meču bilo 3:3. Nakon pola sata uz golove Bansebainija i Honua Ren je vodio sa 2:0, li je Lo selso smanjio na 2:1 pre odlaska na odmor. Ren je konačan rezultat postavio u četvrtom minutu nadoknade preko Nianga.

Dinamo je u Kijevu savladao Olimpijakos sa 1:1, i uz remi u prvom meču (2:2) prošao dalje. Jedini gol na meču postigao je u 32. minutu Sol.

Slavija iz Praga je slavila na gostovanju Genku sa 4:1 (0:0 u prvom meču), a najneizvesnije je bilo u duelu Bajera i Krasnodara.

Bajer Leverkuzen i Krsnodar odigrali su nerešeno 1:1, a kako je u prvom meču bilo 0:0, Krasnodar se plasirao u osminu finala. Nije na ovom meču bilo golova sve do 84. minuta kada je Krasnodar poveo preko Sulejmanova. Samo tri minuta Leverkuzen uzvraća preko Aranguiza, ali kasno i nedovoljno za prlazak dalje.

Žreb za osminu finala biće održan u Nionu u petak sa početkom u 13 časova.