Jović i Rebić strelci, dalje idu i Arsenal, Zenit...

Jović i Rebić strelci, dalje idu i Arsenal, Zenit... Izvor: Martin Rose/Bongarts/Getty Images
Jović i Gaćinović

Arsenal, Ajntraht, Zenit, Valensija, Salcburg, Napoli i Viljareal obezbedili su plasman u osminu finala Lige Evrope.

Nakon iznenađujućeg poraza u prvom meču, Arsenal je imao spreman odgovor za BATE i uz pobedu od 3:0 plasirao se u osminu finala Lige Evrope.

Počelo je loše za goste jer je Volkov postigao autogol u četvrtom minutu meča. Do odlaska na odmor Arsenal je imao rezultat koji ga vodi dalje. Uz asistenciju Granita Džake gol je postigao Škodran Mustafi. Igrao se 39. minut.

Džaka je učestvovao i u trećem golu domaćih, a ovoga puta je proigrao Sokratisa koji je bio precizan nakon tačno sat vremana igre.

U nastavku takmičenja gledaćemo i Ajntraht iz Frankfurta koji je na svom terenu slavio protiv Šahtojora sa 4:1.

Luka Jović načeo je Ukrajince u 23. minutu sjajnim golom. Odlično je srpski igrač pratio akciju i sačekao loptu koju mu je poslao Da Kosta. Joviću je ovo 20. gol u sezoni u svim takmičenjima.

Na 2:0 je samo četiri minuta kasnije povisio Haler sa bele tačke.

Moraes je vratio nadu Šahtjoru pogodivši u 64. minutu, ali su se Filip Kostić i Haler posbrinuli da ovaj meč za njihov tim bude rešen na vreme. Kostić je asistirao a Haler postigao svoj drugi gol na ovom meču za 3:1 na deset minuta pre kraja.

Ni tu se tim iz Frankfurta nije zaustavio - ovoga puta su na sceni bili Ante Rebić i Mijat Gaćinović. Srbin je asistirao, a Hrvat zatresao mrežu odličnim šutem iz daljine.

Zenit je, nakon sjajnog ispraćaja do stadiona, sa 3:1 savladao Fenerbahče i tako obezbedio nastavak takmičenja. Oždoev je postigao prvi gol za domaće, a Azmun se u strelce upisao dva puta. Za turski tim precizan je bio Topal.

Valensiji je u duelu sa Seltikom bila dovoljna i pobeda od 1:0. Domaćin je od 37. minuta igrao sa igračem više jer je drugi žuti karton dobio Toljan. jedini gol na meču postigao je Gameiro.

Napoli ide dalje nakon pobede protiv Ciriha i u drugom meču. Ovoga puta bilo je 2:0, a strelci su bili Verdi i Ounas.

Salcburg je sa 4:0 savladao Klub Briž i tako obezbedio prolaz dalje i pored poraza u prvom meču. Dabur je promašio penal, ali zato su u nastavku precizni bili Šlager i dva puta Daka - sve u prvom poluvremenu. Dabur se kasnim golom iskupio za promašen penal.

Viljareal ide dalje nakon prilične drame na svom terenu i remija sa Sportingom 1:1. U prvom meču je Viljareal slavio sa 1:0, ali je ta prednost anulirna golom koji je za portugalski tim postigao Fernandeš u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Sveha deset minuta do kraja meča Fornals je pogodio gol koji je njegov tim odveo dalje.