Dinamo na visini zadatka i u osmini finala Lige Evrope

Dinamo na visini zadatka i u osmini finala Lige Evrope Izvor: Dennis Grombkowski/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Dinama plasirali su se u osminu finala Lige Evrope. Dugo čekano evropsko proleće još uvek nije završeno u Zagrebu.

Iako je u prvom meču poražen od Viktorije u Plzenju, Dinamo je sjajnom igrom pred punim Maksimirom slavio sa 3:0 i obezbedio mesto u osmini finala Lige Evrope.

Najvećim delom meča dominirali su na terenu Modri koji nisu ostavljali mnogo mesta rivalu da igra fudbal. Tome u prilog ide i podatak da Viktorija u prvih 15 minuta nije ni prešla centar.

Dinamo je napadao praktično tokom celog meča, a u vođstvo je došao u 15. minutu nakon akcije Petkovića i Olma koju je golom krunisao Oršić.

Nakon toga je za Zagrepčane sve bilo lakše jer su i sa ovim rezultatom imali nastavak takmičenja u džepu.  Dilaver je povisio na 2:0, a Petković fenomenalnu partiju krunisao i golom za konačnih 3:0.

Očekujemo početak meča:

Viktorija je u prvom meču, nako preokreta slavila sa 2:1. Na punom Maksimiru Modri se nadaju da mogu do prolaska dalje.

Dešavanja iz Zagreba možete pratiti na našem sajtu.

Nenad Bjelica donekle je iznenadio sastavom za ovaj meč. Najavljivano je da će Rahmani biti starter, ali umesto njega na početku meča će na teren izaći Teofil. Možda je još veće iznenađenje što će u vezonm redu Gojaka zameniti nešto defanzivniji Šunjić.

Evo sastva timova:

Dinamo: Livaković - Moharami, Teofil, Dilaver, Leovac - Ademi, Olmo, Šunjić - Hajrović, Oršić - Petković

Viktorija: Kozačik, Kajamba, Prohaska, Horava, Limberski, Beguel, Petržela, Hrošovski, Kovarik, Havel, Pernica

Prvih 15 minuta meča protiču u napadima Dinama. Viktorija je prvi put prešla polovinu terena tek u 14. minutu. Golova ipak, nema.

GOL!

Dinamo od 15. minuta vodi i ima rezultat koji ga vodi dalje. Petković je povukao kontranapad po levoj strani, ubacio je loptu u sredinu, a Olmo je majstorski propustio kroz noge, a Orišić spektakularno pogodio za 1:0.

GOL!

Od 34. minuta Dinamo vodi 2:0. Hajrović je odlično poslao dugu loptu u kazneni prostor, a Dilaver je još bolje glavom poslao u mrežu za 2:0.

I drugo poluvreme protiče u ritmu Dinama. Hajrović je izveo jedan sjajan slobodan udarac, a zatim je i iz igre bio bilzu gola, ali ostalo je 2:0.

GOL!

Petković sjajnu igru na ovom meču kruniše golom. Orišić je dodao loptu i izgledalo je kao da Petković nee uspeti da je stigne, ali se on sjajno snašao i probio do golmana nakon čega je zatresao mrežu za 3:0.