LE: Sevilja izbacila Lacio, Marušić pocrveneo

LE: Sevilja izbacila Lacio, Marušić pocrveneo Izvor: Paolo Bruno, Getty Images Sport
Sevilja - Lacio

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u osminu finala Lige Evrope, pošto su i revanš meču bili bolji od Lacija, kojeg su na "Sančez Pishuanu" savladali sa 2:0.

Sevilja je u prvom meču na "Olimpiku" pobedila sa 1:0, dok je u drugom ponovo slavila i prva prošla u osminu finala drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Strelci za Andalužane su bili Visam Ben Jeder u 20. i Pablo Sarabija u 78. minutu, dok su obe ekipe meč završile sa igračem manje.

Ben Jeder, koji je bio strelac jedinog gola na meču u Rimu, ponovo je zatresao mrežu Lacija na "Sančez Pishuanu". On je to učinio u 20. minutu kada je pritrčao posle udarca Sarabije. koji je zaustavio golman Lacija Strakoša, te bez problema smestio loptu u mrežu.

Sevilja je od 60. minuta igrala sa desetoricom kada je drugi žuti karton dobio vezista Franko Vaskez, ali je 11 minuta kasnije pocrveneo i crnogorski fudbaler u redovima Lacija Adam Marušić. Crnogorski reprezentativac je isključen zbog prekršaja nad igračem Sevilje Rokeom Mesom.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minutu kada je strelac bio Sarabija, a na asistenciju Hesusa Navasa.

Za Lacio je od starta igrao srpski vezista Sergej Milinković-Savić, ali je zamenjen u 56. minutu, kada je umesto njega u igru ušao Romulo.