Partizan sigurno započeo proleće u Bačkoj

Fudbaleri Partizana uspešno su započeli drugi deo sezone u Superligi Srbije pobedivši na gostovanju u Bačkoj Palanci ekipu Bačke rezultatom 3:0 (1:0) i približili se drugoplasiranom Radničkom iz Niša na tri boda zaostatka.

Rikardo Gomeš i Nemanja Nikolić Izvor: FK Partizan
Rikardo Gomeš i Nemanja Nikolić

Partizan je izašao na teren u sastavu: Stojković, N. R. Miletić, Marković, Valijente, N. G. Miletić, Zdjelar, Kosović, Zakarić, Nikolić, Tošić, Rikardo. Meč je sudio najbolji srpski sudija Milorad Mažić.

Ekipa Zorana Mirkovića povela je već u sedmom minutu kada je Nemanja Nikolić iz veoma izgledne situacije, nakon asistencije Zorana Tošića, lako postigao peti gol u sezoni. Nikolić je pre postizanja pogotka bio u sumnjivoj poziciji, ali sudija nije pokazao ofsajd.

U 29. minutu meč je nakratko prekinut, pošto su navijači Partizana ubacili jednu baklj na teren. Ubrzo je prvo poluvreme nastavljeno.

Samo četiri minuta kasnije Partizan je postigao drugi pogodak, ali gol Rikarda je poništen zbog ofsajda. Rikardo je samo minut kasnije ponovo bio u velikoj prilici, ali je šutirao pored gola.

Ipak u 55. minutu najbolji strelac Partizana Rikardo Gomeš konačno je postigao gol na meču, svoj 11. u prvenstvu. Napadač sa Zelenortskih ostrva iskoristio je odličan prodor i centaršut Nemanje Miletića.

U 80. minutu Goran Zakarić je postigao treći pogodak za crno-bele na asistenciju Nikolića.

Partizan se nalazi na trećoj poziciji tabele sa 47 bodova iz 22 kola, tri manje u odnostu na Radnički iz Niša i 12 manje u odnosu na lidera Crvenu zvezdu. Bačka je 13. sa 18 bodova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Superlige Srbije.