Eriksen i Loris ostavljaju Pevce u trci

U prvom meču nedeljnog programa 26. kola Premijer lige Totenhem je na Vembliju savladao Lester 2:1 i na taj način ostao u trci za titulu sa Liverpulom i Mančester Sitijem.

Hugo Lloris Izvor: Catherine Ivill/Getty Images

Gosti su još jednom pokazali da veoma umeju da budu neugodni kada igraju protiv jedne od TOP 6 ekipa. Imali su u prvom delu odličnu šansu preko Greja, ali nisu imali sreću da dođu do vođstv. To je učinio Totenhem u 33. minutu. Lopta je došla do Eriksena, Danac odlično centrirao, a Devinson Sančes glavom zakucao loptu u mrežu Kaspera Šmajhela. Međutim, ostaje dilema da li je i on pored Sisoka, bio u ofsajdu.

Lester je došao u 60. minutu do velike prilike da izjednači, pošto je sudija Majkl Oliver dosudio penal za Lisice. Upravo u tom trenutku u igru je ušao Džejmi Vardi i po pravilu uzeo na sebe odgovornost. Međutim, nije najbolje šutirao, a Loris je sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner. Kazna je usledila svega tri minuta kasnije kada je Kristijan Eriksen izuzetno preciznim udarcem iz daljine povisio na 2:0. Vardi je u 76. minutu ipak stigao do gola i od tada kreće drama. Nekoliko minuta kasnije devetka Lestera bio je sam na nekih 13, 14 metara, ali je šutirao preko gola.

U jeku ofanzive Lestera usledila je munjevita kontra. Sisoko je ispucao loptu ka centru, a tamo ju je prihvatio Son, koji je fantastično istrčao gotovo 50 metara i rutinski savladao Šmajhela za konačnih 3:1.

Ovom pobedom Totenhem ostaje u trci za titulu, s obzirom da je i dalje treći sa 60 bodova, ali samo pet manje od lidera Liverpula i dva manje od drugoplasiranog Mančester Sitija. Inače, produžili su Pevci niz bez remija u Premijer ligi na čak 30 utakmica.