Laport i Žesus odveli Siti na prvo mesto

U meču 27. kola Premijer lige Mančester Siti je kao gost savladao Everton na Gudison Parku 2:0 i na taj način vratio se na čelo tabele.

Aymeric Laporte Izvor: Alex Livesey/Getty Images

Meč je odigran ranije od predviđenog termina, jer Mančester Siti tog vikenda igra finale Liga kupa protiv Čelsija. Gosti nisu briljirali, ali su ipak došli do tri izuzetno bitna boda. Trenutak odluke dogodio se u nadoknadi prvog poluvremena, kada je posle centaršuta Gundoana najviši u skoku bio Emerik Laport i postigao gol na drugoj uzastopnoj utakmici. Pre toga je nemački reprezentativac pogodio prečku, a kasnije nije bilo previše šansi, ali je do kraja ipak Gabrijel Žesus stavio tačku na meč golom u nadoknadi utakmice.

Everton je ovaj meč počeo bez dve udarne igle Sigurdsona, koji je ušao u 63. i Rišarlisona, koji je kročio na teren u 73. minutu. Ovim porazom Everton je značajno otežao položaj gradskom rivalu Liverpulu u borbi za šampionsku titulu, što im sigurno nije teško palo.

Posle ovog meča Mančester Siti se izjednačio na samom vrhu sa Liverpulom, pošto oba tima imaju po 62 boda, ali Siti ima bolju gol razliku, ali i meč više.