Liverpul se sapleo u Londonu

Liverpul se sapleo u Londonu Izvor: Richard Heathcote/Getty Images

Fudbaleri Vest Hema i Liverpula igrali su nerešeno 1:1 na Londonskom stadionu u poslednjoj utakmici 25. kola Premijer lige.

‚Redsi‘ su poveli golom Sadija Manea u 22. minutu, a rezultat je samo šest minuta kasnije poravnao Majkl Antonio.

Na taj način, Liverpulova prednost se posle drugog uzastopnog remija istopila na samo tri boda u odnosu na Mančester Siti, a pet u odnosu na Totenhem.

Izabranici Jirgena Klopa su dobro započeli utakmicu, a u vođstvo ih je doveo Mane. Golu je prethodila očigledna pomoćnog sudije koji nije signalizirao ofsajd poziciju u kojoj se našao asistenc Džejms Milner. Za Manea je to bio 11. gol u šampionatu, a više od njega u timu Liverpula postigao je samo Mohamed Salah – 16.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo, pošto je Antonio posle slobodnog udarca Felipea Andersona savladao Alisona. Ispostavilo se da je na taj način i rešena utakmica, ali je domaći tim imao nekoliko prilika da dođe do preokreta, ali je svaki put lopta završavala ili tik pored gola ili iznad njega.

U samom finišu, sudija je napravio još jednu grešku ne pokazavši ofsajd Divoku Origiju, koji se srećom po Vest Hem nije najbolje snašao u veoma dobroj prilici.

Londonski klub je remijem prekinuo seriju od tri poraza u svim takmičenjima i sada na 12. mestu ima 32 boda.

Premijere liga se nastavlja u sredu utakmicom između Everton i Mančester Sitija, koja se igra u okviru 27. kola, uz direktan prenos na Sport Klubu 1 od 20.45.