Son i nesrećni Dubravka doneli Spursima pobedu i rekord

U prvoj utakmici 25. kola Premijer lige Totenhem je kao domaćin savladao Njukasl 1:0 golom Son Hong-Mina, kome je ozbiljno kumovao golman gostiju Martin Dubravka.

Son Heung-min Izvor: Catherine Ivill/Getty Images

Ekipa Rafe Beniteza je odigrala još jednu odličnu utakmicu protiv jedne od top šest ekipa. Posebno u fazi defanzive. Totenhem je stvarao malo prilike koje se podvode pod klasifikaciju velikih, a za to je zaslužena bila disciplinovana defanzivna postavka Svraki. Doduše, domaćin je pogodio stativu posle udarca Lukasa Moure, ali okvir gola su pogodili i gosti, tačnije Salomon Rondon, u drugom poluvremenu.

Kada je delovalo da će Njukasl uspeti da odnese vredan bod sa Vemblija na scenu je stupio Son Hong-Min. Šutirao je sa distance u 83. minutu, to mu je bio i prvi udarac u okvir gola, ali golu je značajno kumovao Martin Dubravka, kojem je lopta prošla kroz ruke. Ponovo je važnu ulogu odigrao Fernando Ljorente, koji je ušao u 60. minutu, a Španac je spustio Sonu loptu na nogu. Imao je Totenhme još dve odlične prilike do kraja, upravo preko tandema koji je učestvovao kod gola, ali na kraju je ostalo 1:0 za Spurse, čime su postavili rekord Premijer lige sa 29 uzastopnih utakmica bez remija.

Totenhem je ovom pobedom izbio na drugo mesto na tabeli sa 57 bodova, četiri manje od lidera Liverpula i bod više od Mančester Sitija, ali uz utakmicu više od oba rivala. Njukasl je 14. sa 24 boda, pet više od Kardifa koji je prvi ispod crte u opasnoj zoni.