Megvajer i Etkinson drže Siti u igri, preokret Spursa

Liverpul nije u potpunosti uspeo da iskoristi kiks Mančester Sitija, pošto je na svom Enfildu osvojio samo bod protiv Lestera odigravši 1:1. Totenhem uspeo u samoj završnici da preokrene protiv Votforda.

Jirgen Klop Izvor: Clive Brunskill, Getty Images
Jirgen Klop

Sve je krenulo kao iz bajke za Liverpul. Već u trećem minutu Sadio Mane je izuzetno preciznim udarcem savladao Kaspera Šmajhela i sve je nagoveštavalo da će doći do nove pobede, kojom bi pobegli najvećem konkurentu na sedam bodova prednosti. Ipak, Lester ne samo da se dobro branio, već je i opasno pretio, pa je par puta Liverpulova odbrana bila na ozbiljnim mukama i da nisu intervenisali, u prvom redu Firmino i Van Dajk, mogli su da prime par golova. Ipak, do toga je došlo u finišu nadoknade u prvom poluremenu, pošto je jedna lopta Čilvela preskočila sve u šesnaestercu, a na nju je natrčao Hari Megvajer i izjednačio.

Očekivala se potpuna ofanziva domaćih, ali umesto toga Lester je ozbiljno počeo da preti. Dva puta su domaći defanzivci izbacivali loptu sa gol linije i pre je delovalo da će Lisice doći do drugog gola nego Redsi. U 57. minutu sporna situacija. Keita je posle sjajnog duplog pasa sa Maneom ušao u šesnaesterac, ali ga je sa leđa nagazio na nogu Rikardo Pereira i onemogućio da šutira. Međutim, sudija Etkinson nije dosudio jedanaesterac, a utisak je da je morao.

Liverpul je napadao i napadao, ali na kraju nije uspeo da dođe do pobede. Redsi su i pored kiksa povećali prednost u odnosu na Mančester Siti i sada imaju pet bodova više.

Totenhem ni posle 28 uzastopnih mečeva nije igrao nerešeno, čime su izjednačili rekord Premijer lige. Mnogo važnije od toga je da su uspeli da pobede, iako su gubili od 38. minuta golom Ketkarta. Preokret je usledio od 80. minuta, kada je povratnik sa Kupa Azije Son iskoristio asistenciju junaka meča Ljorentea i izjednačio. U 87. minutu Španac je kompletirao preokret i Totenhem je zadržao treću poziciju sa 54 boda, sedam više od četvrtoplasiranih Arsenala i Čelsija.

Čelsi je nastavio sa serijom loših rezultata u Premijer ligi, pošto je doživeo drugi uzastopan poraz bez postignutog gola. Ovog puta je Bornmut slavio 4:0. Sautempton i Kristal Palas igrali su 1:1.

Čelsi je imao inicijativu u prvom poluvremenu i pet udaraca u okvir gola, ali mreže se nisu tresle u prvih 45 minuta. Međutim, već na startu drugog dela, tačnije od 47. minuta krenuo je brodolom ekipe Mauricija Sarija. Tandem koji je zavio u crno Plavce kreirao je akciju kod prvog gola. Bruks je sjajno "zavrnuo" loptu u šesnaestercu za Džošuu Kinga, kome nije bilo teško da savlada Kepu.

Veliki udarac Trešnjice su zadale gostima u 63. minutu. Sjajnu kontru povukao je King, a potom je pronašao samog Bruksa, kome nije bilo teško da duplira prednost. Džošua King je u 74. minutu povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Oven Denijels u nadoknadi vremena. Posle ove pobede Bornmut je 10. na tabeli sa 33 boda, dok je Čelsi ostao na četvrtom mestu, ali sada na deobi sa Arsenalom, pošto obe ekipe imaju po 47 bodova, samo dva više od Mančester Junajteda.

Na Sent Merisu Sautempton i Kristal Palas su na kraju podelili bodove. U glavnoj ulozi bio je Vilfred Zaha. Prvo je postigao vodeći gol u 41. minutu, posle odlične akcije nkoliko igrača. Vord-Praus je izjednačio u 77. minutu i postavio konačan rezultat, ali to nije bio kraj uzbuđenjima. Zaha je u 88. minutu dobio žuti karton zbog faula, a potom i drugi zbog prigovora i morao par minuta pre kraja da napusti teren.