Mitro's on fire, titula izmiče sa Etihada

U prvim mečevima 24. kola Premijer lige Fulam je ostvario veliku pobedu protiv Brajtona, iako je gubio 2:0. Mančesterski timovi bez pobede. Arsenal je uspeo da potvrdi ulogu favorita protiv Kardifa, a pobede su još zabeležili Vulverhempton i Everton.

Aleksandar Mitrović Izvor: Steve Bardens/Getty Images

Fulam je na Krejven Kotidžu imao ogroman imperativ pobede protiv jednog od direktnih konkurenata za opstanak. Brajton je, međutim bolje krenuo i posle svega 17 minuta golovima Mareja vodio 2:0. Tim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a u drugom je usledio veliki preokret. Srećan rasplet najavio je Kalum Čembers u 47. minutu, pošto je sjajnim volejem iz odbitka pogodio gol i smanjio na 2:1. Asistirao mu je Aleksandar Mitrović, koji je potom preuzeo šou. Postigao je dva gola, u 58. i 74. minutu, oba glavom, za potpuni preokret. Pobedu je potvrdio Vijeto, na asistenciju novopridošlog Rajana Babela u 79. minutu. Fulam sada ima 17 bodova na 19. pretposlednjem mestu i prišao je na pet bodova zaostatka 17. Sautemptonu, koji je prvi iznad zone ispadanja.

Loš dan za mančesterske timove. Aktuelni šampion poražen je na Sent Džejms Parku od Njukasla 2:1, iako je vodio. Sa druge strane Junajted je prekinuo seriju od osam uzastopnih pobeda pod vođstvom Ole Gunara Solšera pošto je na Old Trafordu igrao samo 2:2 sa Barnlijem.

Mančester siti pretrpeo je četvrti poraz u sezoni, ovoga puta Njukasl je slavio na Sent Džejms parku posle preokreta sa 2:1. Poveli su Građani posle dvadesetak sekundi, a strelac je bio, ko drugi, nego Serhio Aguero. Argentincu je ovo bio 15 gol protiv Njukasla na 11 utakmici. Ipak, izabranici Rafe Beniteza uspeli su da preokrenu rezultat u drugom delu utakmice. Prvo je Salomon Rondon poravnao rezultat u 66. minutu, da bi u 80. Met Riči doneo sva tri boda crno-belima.

Fudbaleri Mančester junajteda prekinuli su seriju od osam uzastopnih pobeda u svim takmičenjima, nakon što su na Old Trafordu remizirali sa Barnlijem rezultatom 2:2.

Gosti su stigli do prednosti u 51. minutu preko Ešlija Barnsa. Nakon toga Đavoli su još jače krenuli da napadaju, pa je Barnli iskoristio kontru i duplirao prednost. Strelac je bio Kris Vud u 81. minutu. Ipak, u 88. Pogba je sa bele tačke smanjio prednost, da bi švedski reprezentativac Viktor Lindelof u nadoknadi postavio konačan rezultat.

Arsenal je posle dosta muke ostvario planirani trijumf protiv Kardifa. Posle prvog poluvremena loše igre i bez golova, Tobdžije su konačno otvorile bravu u 66. minutu pošto je Sead Kolašinac iznudio penal, koji je rutinski realizovao Pjer Emerik Obamejang. Isti igrač je u 83. minutu asistirao Aleksandru Lakazetu za 2:0, čime je potvrđena pobeda. A jedino što su gosti uspeli da urade je pogodak Mendeza-Lenga u trećem minutu nadoknade.

Everton je golom Rišarlisona u trećem minutu došao do tri boda u gostima protiv Hadersfilda, a pobedu nije osujetilo ni isključenje Luke Dinja. Vulverhempton je potvrdio veliku krizu Vest Hema i na svom terenu slavio 3:0 uz dva gola Raula Himeneza i Saisa.