Pobeda Zvezde u Antaliji, Jirka odličan

Fudbaleri Crvene zvezde u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji pobedili su nemačkog niželiogaša Nordhauzen 2:0.

Oba gola viđena su u prvom poluvremenu, a strelci za tim trenera Vladana Muilojevića bili su Stefan Hajdin u 3. i Branko Jovičić u 28. minutu.

Crveno-beli su poveli posle odličnog prodora zimskog pojačanja Erika Jirka. U prvi mah lopta nije došla do Bena, ali se iz drugog plana prikrao Hajdin i sjajnim šutem pogodio gornji levi ugao.

Slovački fudbaler je bio izuzeno raspoložen za igru, a učestvovao je i kod drugog pogotka Beograđana. Posle njegovog prodora po levoj strani i asistencije Benu lopta je završila u korneru, a u nastavku kacije Milan Rodić je uposlio Jovičića koji je snažnim udarcem sa 20 metara, uz nespretnu reakciju golmana Uliga, duplirao prednost srpskog šampiona.

Crveno-beli su diktirali tempo, ali su i Nemci u nekoliko navrata opasno pripretili. U finišu meča golman Popović je dva puta sjajno reagovao i demonstrirao odlične reflekse.

Zvezda je meč počela u sastavu: Popović, Hajdin, Savić, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben, Marin, Jirka, Pavkov.

Drugih 45 minuta počeli su: Popović, Gobeljić, Stojković, Milunović, Terzić, Čaušić, Milijaš, Jevtović, Simić, Ebisilio, Joveljić.