FA kup: Solšerovi Đavoli ruše sve pred sobom

Nastavlja se fantastična serija Mančester Junajteda od kada ga je preuzeo Ole Gunar Solšer. Ostvarena je i osma uzastopna pobeda u svim takmičenjima i to u četvrtoj rundi FA kupa u gostima protiv velikog rivala Arsenala 3:1.

Manchester United Izvor: Catherine Ivill/Getty Images

Crveni đavoli su i na Emirejtsu pokazali da su se potpuno preporodili od dolaska Norvežanina. Među onima koji su delovali razočaravajuće pod Murinjom je i nekadašnja zvezda Arsenala Aleksis Sančes. Ali i on je pokazao da bi mogao da proigra kod velikog ljubimca navijača iz igračkih dana. Upravo je Čileanac otvorio seriju golova u 31. minutu. Posle pasa Lukakua prihvatio je loptu, mirno obišao Čeha i gotovo iz mrtvog ugla pogodio gol za 1:0. Samo dva minuta kasnije Belgijski centarfor je ponovo asistirao, a egzekutor je bio Džesi Lingard, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Do poluvremena Arsenal je uspeo da smanji i vrati se u igru. U 43. minutu Lakazet je prosledio loptu ka Obamejangu za 2:1. Pokušavale su Tobdžije da dođu do izjednačenja, ali Junajted je bio dobro postavljen u odbrani i bez mnogo problema rešavao sve situacije pred golom Romera. Namera je bila da se igra na kontre i jednu takvu poveo je Pol Pogba u 82. minutu. Odlično šutirao je, Čeh je odbranio, ali na odbitak je naleteo Marsijal i on se upisao u strelce za konačnih 3:1.

U drugom meču dana u duelu dve ekipe iz Čempionšipa Bristol je potvrdio da je u odličnoj formi. Došli su do šeste uzastopne pobede u svim takmičenjima protiv Boltona 2:1. Bolton je poveo golom Biversa u šestom, ali domaćin je do poluvremena preokretom preko O'Daude u osmom i Elijasona u 30. minutu rešio meč i pitanje prolaska u petu rundu najstarijeg fudbalskog takmičenja.