Vinks u nadoknadi doneo Pevcima pobedu protiv Fulama

Vinks u nadoknadi doneo Pevcima pobedu protiv Fulama Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport

Fudbaleri Totenhema savladali su kao gosti Fulam u poslednjem meču 23. kola Premijer lige. Na Krejven kotidžu meč je završen rezultatom 1:2. Šok za Fulam režirao je Vinks u četvrtom minutu nadoknade.

U poslednjem meču 23. kola Premijer lige, Totenhem je u nadoknadi vremena došao do pobede protiv Fulama i slavio sa 2:1. Pevci su do pobede došli u nadoknadi vremena, ali Maurisio Poketino će imati i mnogo razloga za brigu jer se uz Harija Kejna koga na terenu neće biti do marta povredio i Dele Ali.

Prvo poluvreme proteklo je u znaku Fulama koji je u 17. minutu poveo uz autogol Ljorentea nakon kornera.

Fulam je u ovom delu meča oštećen za penal, a Aleksandru Mitroviću je poništen gol zbog ofsajda. Na Mitroviću je bio napravljen i sporni faul, ali Kreg Povson nije smatrao da tu ima mesta za jedanaesterac.

Dobru šansu je na početku poluvremena imao i Rajan Babel koji je debitovao u dresu Fulama.

U drugo poluvreme je snažnije ušao i Totenhem koji do izjednačenja dolazi u 51. minutu sjajnim pogotkom Dele Alija.

Ozbiljan "rat" vodio se sve do kraja meča, fizički zahtevno za oba tima, uz nekoliko dobrih prilika na obe strane.

U 71. minutu došlo je i do gužve na terenu nakon što su se pogurali Mitrović i Sančez, a onda se umešali i njihovi saigrači, ali srećom nije bilo ozbiljnijeg incidenta i meč je nastavljen uz žute kartone dvojici igrača koji su i započeli celu gužvu.

Ljorente je u 81. minutu bio veoma blizu da donese Pevcima preokret, ali lopta je otišla pored stative, ali gosti su ipak došli do pobede golom Harija Vinksa u četvrtom minutu nadoknade vremena za kompletan šok za Fulam.

Vinks je u nedelju odigrao 50. meč u dresu Totenhema i postigao svoj prvi gol za klub.

U narednom kolu Totenhem dočekuje Votford dok će Fulam borbu za opstanak nastaviti duelom protiv Brajtona.

Totenhem je sa 51 bodova treći na tabeli dok Fulam na pretposlednjem mestu ima 14, sedam manje od Njukasla koji je prvi iznad opasne zone.

Ono što dodatno može da brine Fulam je i činjenica da je gol koji su primili na ovom meču 51. koji su primili ove sezone. Oni su prvi klub u pet top evropskih liga koji je toliko puta ove sezone morao da vadi loptu iz svoje mreže.