Nastavlja se potera: Građani se ne plaše Terijera

Nastavlja se potera: Građani se ne plaše Terijera Izvor: Catherine Ivill, Getty Images Sport
Mančester Siti

Fudbaleri Mančester sitija nastavljaju poteru za Liverpulom. Nakon pobede na gostovanju Hadersfildu Građani su se vratili na minus četiri u odnosu na lidera na tabeli.

Mančester siti sigurno je stigao do 18. pobede u šampionatu na gostovanju Hadersfildu u okviru 23. kola Premijer lige. Izaranici Pepa Gvardile slavili su sa 3:0.

Samo jedan gol postigli su Građani u prvom poluvremenu. Igrao se 18. minut kada je Danilo dobro šutirao, i na kraju je njemu pripisan gol, iako je situacija bila takva da bi pogodak trebalo da se vodi kao autogol Šindlera.

Ovo je stoti pogodak Sitija ove sezone u svim takmičenjima.

Golu je prethodila i sporna situacija u kome je Rahim Sterlon pao u kaznenom prostoru i zahtevao penal, ali sudjia Mariner nije imao isto mišljenje.

U drugom poluvremenu su za manje od dva minuta igrači Mančester sitija postigli dva gola i tako osigurali pobedu.

Prvo je na 2:0 povisio Sterling na asistenciju Liroja Sanea, da bi se malo zatim Sane upisao u strelce a asistenciju beleži Serhio Aguero.

Ako je sudija napravio grešku i propustio da dosudi penal, napravio je grešku i kod trećeg gola Sitija koji je postignut nakon ofsajda.

Hadersfild nakon ovog meča i 16. poraza u sezoni ostaje zakucan za poslednje mesto na tabeli pred duel sa Evertonom. Mančester siti u narednom kolu gostuje Njukaslu.

Hadersfild je u poslednjim sekundama imao dobru priliku da postigne bar počasni gol, ali je rezultat ostao nepromenjen.