Bešiktaš slomio Akhisar, Ljajić asistent

Bešiktaš slomio Akhisar, Ljajić asistent Izvor: Sport Klub
Adem Ljajić

U prvom meču 18. kola turske Superlige Bešiktaš je slavio u gostima Akhisar rezultatom 3:1.

Odlično su počeli domaći utakmicu pred oko 10.000 gledalaca, ali dekocentracija u napadu i nekoliko dobrih odbrana Lorijusa Karijusa sprečili su ih da dođu do gola.

Potpuno suprtono od toka igre, Bešiktaš je prvi stigao do prednosti, a mladi Dorukan Tokoz je posle blistavih igara u poslednja dva meseca postigao i svoj prvi gol u sezoni udarcem sa oko 20 metara.

Ništa bolja igra Bešiktaša nije bila ni posle postignutog gola, pokušavali su da razigraju novog špica Buraka Jilmaza, ali bez idealne prilike za tursku legendu.

U nastavku utakmice vrlo brzo su gosti došli do drugog gola. Fantastičan slobodan udarac je izveo Rikardo Kvarežma, a najbolji asistent lige do devetog uspešnog dodavanja došao je u 48. minutu - strelac je bio Gokan Gonul.

Adem Ljajić je nekoliko puta idealno asistirao Jilmazu i Larin, ali nije bilo sreće da postignu gol. U 76. minutu odličan solo prodor Ljajića omogućio je Kanađaninu Kajlu Larinu da postigne prvi gol u sezoni za ubedljivih 0:3.

Domaći su do počasnog gola došli u 81. minutu. Odlično dodavanje Avdije Vršajevića u gol je pretvorio Albanac Sokol Cikaleši za konačnih 1:3.

Bešiktaš je na šestom mestu na tabeli sa 29 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Galatasaraj.

Akhisar je na 15. poziciji sa 17 bodova.

Pogledajte rezultate i tabelu turske Superlige.