Solšerov Junajted nezaustavljiv! Rašford očerupao Pevce

Solšerov Junajted nezaustavljiv! Rašford očerupao Pevce Izvor: Getty Images/Catherine Ivill
Markus Rašford, napadač Mančester Junajteda

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Totenhem na Vembliju u derbiju 22. kola Premijer lige rezultatom 1:0.

Tri boda Crvenim đavolima doneo je Markus Rašford pogotkom u 44. minutu meča, na sjajnu asistenciju Pola Pogbe, ali se može reći da je junak trijumfa i sjajni David de Hea, koji je u nekoliko navrata fantastičnim intervencijama spasavao goste.

Na kraju je De Hea duel završio sa neverovatnih 11 odbrana!

Tim trijumfom, ekipa sa Old Traforda zadržala je stoprocentan učinak od dolaska Ole Gunara Solšera na klupu (5/5) i sad se sa 41 bodom poravnala na tabeli sa petoplasiranim Arsenalom.

Totenhem je posle drugog poraza u poslednje tri utakmice ostao na 48 poena, dva manje od drugoplasiranog Mančester Sitija, koji ima i utakmicu manje, a devet od lidera Liverpula.

Posle uvodnog opipavanja snaga, Marsijal je imao šansu da donese vođstvo gostima, ali je njegov udarac zaustavio Igo Loris.

Ubrzo su zapretili i domaći preko Kejna. Mreža se zatresla u toj situaciji, međutim, gol je poništen zbog ofsajda.

Do poluvremena prilika nije bilo, a onda je viđen ključan momenat utakmice. Rašford je prihvatio pas Pogbe, u punom trku šutirao snažno u levi donji ugao, i savladao Lorisa.

Spursi su od starta drugog dela bili znatno konkretniji rival i već u 48. minutu su mogli do izjednačenja - Kejn je ponovo pokušao, ali je De Hea bio na mestu. Nekoliko trenutaka kasnije i Dele Ali je zapretio udarcem glavom, da bi u nastavku usledio period nešto bolje igre Junajteda.

Kroz samo par minuta Pogba je tri puta bio u situaciji da duplira prednost, ipak, Loris je izlazio kao pobednik iz tih duela.

Poketino je u finišu pokušao uvođenjem Ljorentea umesto Vinksa, međutim, to domaćima nije pomoglo da izbegnu poraz pošto je do kraja meča viđena još samo šansa Kejna, čiji je udarac De Hea zaustavio krajnjim naporom. Španski golman je, u međuvremenu, sjajno zaustavljao i udarce Aldeverelda i Alija i sačuvao bodove za gostujući tim.