Liverpul sa penala do pobede, autogolovi uništili Fulam

Liverpul sa penala do pobede, autogolovi uništili Fulam Izvor: Bryn Lennon, Getty Images
Mohamed Salah

U subotu, u terminu od 16,00 po srednjoevropskom vremenu, odigrano je pet utakmica 22. kola Premijer lige. Novu pobedu u borbi za titulu ostvario je prvoplasirani Liverpul.

Liverpul je sa 1:0 savladao Brajton u gostima, a strelac jedinog gola bio je Egipćanin Mohamed Salah sa penala u 50. minutu. Redsi su protiv Galebova do pobede došli na teži način od očekivanog, iako su bili daleko bolji rival i imali nekoliko izglednih šansi za gol.

Odluka o pobedniku je doneta posle pet minuta drugog poluvremena, kada je Paskal Gros u svom šesnaestercu povukao i oborio Salaha, koji je potom bio siguran sa bele tačke.

Redsi su i posle vođstva imali bar četiri odlične prilike, ali nisu uspeli da slave ubedljivije.

Liverpul na prvom mestu na tabeli ima 57 bodova, sedam više od Mančester Sitija, koji u ponedeljak dočekuje Vulverhempton.

Fulam, koji je sa kapitenskom trakom na ruci predvodio srpski napadač Aleksandar Mitrović, nije uspeo da osvoji važne bodove u borbi za opstanak. Ekipa menadžera Klaudija Ranijerija je izgubila u gostima od Barnlija sa 2:1 posle preokreta i dva autogola u svojoj mreži.

Fulam je poveo već u 2. minutu kada je veoma lep pogodak postigao Andre Širle, ali je već do kraja prvog poluvremena ekipa menadžera Šona Dajša preokrenula a da njeni igrači nisu postigli pogodak. Prvo je u 20. minutu Džo Brajan posle šuta Hendrika, u pokušaju intervencije zatresao sopstvenu mrežu, dok je samo tri minuta kasnije isto učinio i Denis Odoi, koji je golmana Rika matirao glavom.

Fulam je pretposlednji na tabeli sa 14 bodova, tri više od Hadersfilda.

Sautempton je došao do prve pobede u novoj godini, nakon što je savladao Lester na "King Pauer" stadionu sa 2:1. Gosti su došli do prednosti u 11. minutu, a siguran sa bele tačke bio je Džejms Vard-Prous. Do kraja prvog poluvremena je prvo Jan Valeri u kratkom vremenskom periodu zaradio dva žuta kartona, pa je ranije morao put svlačionice, a potom je Šejn Long izveo izvandredan solo prodor i duplirao prednost Svetaca. Lisice su terensku inicijativu prouzrokovanom igračem više, uspele da pretvore u gol u 58. minutu, a strelac je bio Vilfred Ndidi. Ipak, do kraja utakmice, Sautempton je uspeo da se odbrani i odnese sva tri boda.

Votford je nakon preokreta savladao Kristal Palas u Londonu sa 2:1. Poveli su domaći posle konfuzne situacije u 38. minutu, kada se nije znalo da li je bilo gola ili ne, a na kraju se ispostavilo da je u pitanju bio autogol Krega Ketkarta. Isti igrač je svojim drugim golom na meču izjednačio u 67. da bi pobedu gostima doneo Tom Kleverli u 74. minutu.

U derbiju fenjeraša, Kardif i Hadersfild odigrali su miroljubivih 0:0 u Velsu. Jedino vredno pomena su dva šuta u okvir gola gostujuće ekipe, ali promene rezultata nije bilo.

Izvor: Premier League

U prvoj utakmici dana Vest Hem je sa 1:0 nadigrao Arsenal.

Pogledajte TABELUi REZULTATE Premijer lige.