Tinejdžer srušio Arsenal, Nasri asistent na povratku

Tinejdžer srušio Arsenal, Nasri asistent na povratku Izvor: Marc Atkins/Getty Images
Deklan Rajs i Samir Nasri

Fudbaleri Vest Hema savladali su Arsenal u derbiju Londona rezultatom 1:0 u okviru 22. kola Premijer lige.

Fudbaleri Vest Hema su ostvarili zasluženu pobedu protiv gradskog rivala, a heroj pobede bio je mladi defanzivac Deklan Rajs, koji će za dva dana napuniti 20 godina.

U prvom poluvremenu prvu priliku za Čekićare je imao Mark Nobl u 7. minutu, dok je u 14. na drugoj strani dobru šansu propustio Aleksander Lakazet.

U drugom delu igre Deklan Rajs je već u 46. minutu mogao do pogotka, ali je njegov udarac glavom završio pored leve stative gola Arsenala.

Samo dva minuta kasnije Rajs se upisao u strelce, dok je povratnik u Premijer ligu Samir Nasri zabeležio asistenciju. Felipe Anderson je prošao po desnom krilu, uputio je centaršut, glavom je intervenisao Granit Džaka, lopta je došla do Nasrija, koji ju je ostavio Rajsu, koji je šutirao pod prečku gola Lena.

Do kraja meča prilike za Arsenal su imali Ivobi i Obamejang, ali je ostalo 1:0 za Čekićare.

Samir Nasri je igrao svoj prvi meč u Premijer ligi pošto je nedavno došao u Vest Hem iz turske Antalije.

Arsenal posle 22. kola ima 41 bod i trenutno je peti na tabeli, dok je Vest Hem osmi sa deset bodova manje.

Pogledajte TABELUi REZULTATE Premijer lige.