Siti pokazao karakter, Lovren kikseve, prvi poraz Redsa

Aktuelni šampion Mančester Siti u poslednjem meču 20. kola Premijer lige i velikom derbiju čitavog šampionata uspeo je da savlada Liverpul 2:1 i na taj način smanji prednost rivala na četiri boda.

Leroy Sane Izvor: Shaun Botterill/Getty Images

Mančester Siti je golovima Aguera i Sanea uspeo da dođe do velike pobede kojom se u potpunosti vratio u šampionsku trku. Liverpul je uspeo preko Firmina da izjednači, ali previše grešaka u odbrani, pre svih Dejana Lovrena, uticali su na to da ekipa Jirgena Klopa doživi prvi poraz u šampionatu.

Tok meča

Bolje je krenuo Siti, ali prvu veliku priliku imao je Liverpul. U 18. minutu Mohamed Salah idealno je poslao loptu u prostor za Sadija Manea, koji je bio u situaciji jedan na jedan, ali je pogodio stativu. Stons je loše ispucao, pogodio Edersona, ali se izvadio jer je sa gol linije skinuo loptu ispred Salaha. Iako je delovalo da je lopta prešla gol liniju, gol lajn tehnologija je pokazala da je falilo 1,2 cm da to učini celim obimom.

Ipak, Siti je nastavio da dominira. Počeo je sve ozbiljnije da ugrožava gol Alisona, pre svih David Silva i Sane. Međutim, u 41. minutu najbolji strelac Građana Kun Aguero još jednom je pokazao kakav je napadač. Jednim potezom je izbacio nedovoljno agilnog Lovrena, koji mu je ostavio dosta prostora i iskosa sa leve strane zakucao loptu pod prečku za vođstvo od 1:0.

Domaćin se odlučio da u drugom poluvremenu čuva rezultat, onako kako najbolje ume - posedom. Bukvalno su sakrili loptu fudbalerima Liverpula, ali su gosti uspeli da stvore sjajnu šansu. Ederson je izleteo i napustio gol, a Firmino je pokupio loptu i imao u jednom trenutku prazan gol. Međutim, pogodio je Kompanija ispred gol linije. Ipak, samo par minuta kasnije, u 63. Brazilac se ispravio. Aleksander-Arnold je uputio sjajnu dijagonalu u šesnaesterac, Robertson sjajno ispratio i vratio je na peterac, a Ederson je ponovo napravio grešku i izleteo. Samim tim, ostavio je samog Firmina na dva metra od gol linije, kome nije bilo tešo da smesti loptu u nebranjenu mrežu za velikih 1:1.

Radost Liverpula trajala je svega devet minuta. Imali su gosti odličnu situaciju za kontru, ali lopta nije došla do Salaha. Usledila je rekontra. Prvo je Lovren loše postavio ofsajd zamku, u kojoj je lovio Aguera, ali nije gledao Sterlinga koji je dobio loptu. Napravljena je situacija tri na tri, a Sterling je odlično uposlio Sanea, koji je teledirigovanim udarcem o stativu smestio loptu u mrežu za 2:1.

Imao je Siti veliku šansu da u 82. minutu reši definitivno pitanje pobednika. Posle velike gužve koja se stvorila u petercu domaćih lopta je izbačena u polje, a Dejan Lovren je napravio novi veliki kiks, pošto je dao loptu pravo u noge Sterlingu i otvorio kontru. Lopta je došla do Aguera, koji se našao jedan na jedan sa Alisonom, ali brazilski golman nije dozvolio napadaču da ga obiđe i bravuroznom intervencijom je spasao goste.

Ta odbrana dala je impuls Redsima. U 84. minutu lopta je došla do Mohameda Salaha, koji je uspeo da se nekako oslobodi Laporta i uputi udarac iskosa, ali je Ederson bukvalno vrhovima prstiju skrenuo u korner. Posle tog kornera ponovo je loše istrčao Ederson, lopta je pala na peterac, a delić sekunde delio je Virdžila van Dajka od toga da je zahvati, što bi bio siguran gol.

Posle ovog trijumfa Siti se vratio na četiri boda minusa u odnosu na Liverpul. Treći je Totenhem sa šest bodova manje.