Nula Čelsija, gol Milivojevića, dva Arnautovića

Nula Čelsija, gol Milivojevića, dva Arnautovića Izvor: Marc Atkins/Getty Images
Luka Milivojević

Fudbaleri Čelsija odigrali su bez golova na Stamford Bridžu protiv Sautemptona u 21. kolu Premijer lige, dok su pobede ostvarili Branli i Kristal Palas za koji je strelac bio Luka Milivojević.

Vest Hem je u Londonu došao do boda protiv Brajtona (2:2), a oba gola za domaći tim postigao je Marko Arnautović u razmaku od dva minuta.

Čelsi je imao terensku inicijativu, napadao je, ali je za 90 minuta stvorio samo dve dobre šanse, koje nisu realizovali Eden Azar u prvom i Alvaro Morata u nastavku utakmice.

Kristal Palas je nastavio seriju pobeda, a ovoga puta savladan je Vulverhempton u gostima sa 2:0. U prvom poluvremenu bilo je nekoliko solidnih šansi na obe strane, ali su golovi viđeni u drugom delu igre. Prvo je Džordan Aju doveo Orlove do prednosti u 83. minutu, da bi konačan rezultat postavio srpski internacionalac Luka Milivojević sa bele tačke u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Svi golovi u duelu između Vest Hema i Brajtona viđeni su u od 56. do 68. minuta. Gosti su pogocima Stivensa i Dafija u 56. i 58. minutu vodili sa 2:0, ali je raspoložen Arnautović spasao svoj tim.

Austrijanac srpskog porekla je u 66. minutu smanjio vođstvo gostiju, a samo dva minuta kasnije, ponovo iz neposredne blizine, drugi put je matirao Batona.

Bornmut i Votford odigrali su spektakularan meč, koji je na kraju završen rezultatom 3:3. Stršljenovi su u 27. minutu imali prednost od 2:0, a oba puta strelac je bio Troj Dini. U 34. defanziac Bornmuta, Nejtan Ake je smanjio je rezultat na 2:1, da bi izjednačenje doneo Kalum Vilson stotinak sekundi kasnije. Međutim, odmah u sledećem napadu Ken Sema je ponovo doveo Votford do prednosti, svojim prvim golom u sezoni. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, pošto je Rajan Frejzer u 40. minutu, ispostaviće se, postavio konačnih 3:3.

Golman Votforda Ben Foster je bio heroj drugog poluvremena sa devet odbrana, dok njegov kolega Asmir Begović nijednom nije morao da interveniše. Interesantno je da je četvrti put u istorij Premijer lige na poluvremenu bilo 3:3, a samo jednom meč je završen rezultatom 4:3, dok su u ostala tri slučaja mreže mirovale u nastavku utakmice.

Stiv Munie doveo je Hadersfild u vođstvo u 33. minutu, ali je u 40. rezultat poravnao Kris Vud. Nije mnogo prošlo od izjednačenja, kada je Kristofer Šindler dobio drugi žuti karton i ranije otišao put svlačionice. Sa igračem više u polju, Barnli je imao inicijativu, što je uspeo da pretvori u nova tri boda Ešli Barns u 74. minutu.

Defanzivac gostiju, Brejdi, zaradio je direktan crveni karton u poslednjim trenutcima meča.

Pogledajte REZULTATE i TABELU prvenstva Engleske.