Totenhem rutinskom pobedom protiv Kardifa otvorio 2019.

Totenhem rutinskom pobedom protiv Kardifa otvorio 2019. Izvor: Jan Kruger, Getty Images Sport
Hari Kejn

U trećem meču odigranom u novoj godini u Premijer ligi, u okviru 21. kola Totenhem je kao gost savladao Kardif sa 3:0.

Fudbaleri Totenhema pobedom su otvorili 2019. godinu i sa ubedljivih 3:0 nadigrali Kardif.

Sve je u ovom meču bilo završeno za 26 minuta i bilo je jasno da se nećemo nagledati atraktivnog fudbala u poslednjem meču koji se igrao prvog dana januara.

Nakon samo tri minuta Hari Kejn je zatresao mrežu domaćih za vođstvo od 1:0, a u 12. minutu već je bilo 2:0. Strelac je bio Kristijan Eriksen na dodavanje Sona.

Upravo je Hjeon Min Son završio posao za svoj tim u ovom meču golom u 26. minutu. Asistenciju beležimo Hariju Kejnu.

Totenhem je štedeo snagu nakon trećeg postignutog gola, a Kardif nešto zatvorenijom igrom pokušavao da izbegne katastrofu pa je ovaj rezultat ostao na snazi do kraja meča.

Što se tiče tabele, Totenhem se vratio na drugo mesto gde ima šest bodova manje od Liverpula i meč više, i bod i meč više od Mančester sitija koji je na trećem mestu. Kardif na 16. poziciji ima 18 bodova koliko ima i Njukasl sa utakmicom manje i tri boda više od Sautemptona koji takođe ima meč manje.

U sredu je na programu šest mečeva. Od 20:45 sastaju se Bornmut - Votford, Čelsi - Sautempton, Hadersfild - Barnli, Vest Hem - Brajton i Vulverhempton - Kristal Palas. U 21 sat počinje meč Njukasla i Mančester junajteda.

Kolo u četvrtak velikim derbijem zatvaraju Mančester siti i Liverpul (21 sat).