Raspucani Arsenal, samo jedna šansa za Mitrovića

Raspucani Arsenal, samo jedna šansa za Mitrovića Izvor: Justin Setterfield, Getty Images Sport
Lakazet i Džaka

Fudbaleri Arsenala ubedljivom pobedom protiv gradskog rivala Fulama na najlepši način čestitali novu godinu svojim navijačima - 4:1.

Tobdžije su posle remija i poraza u poslednja dva meča u 2018. zaigrali mnogo bolje i 12. trijumfom u sezoni približili se četvrtoplasiranom Čelsiju na dva boda minusa. Fulam je prekinuo niz od tri meča bez poraza i sa 14 bodova ostao je na pretposlednjem mestu na tabeli.

Fulam je odlično počeo meč i Sesinjon je u 15. minutu bio oči u oči sa Lenom, ali je šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije isti igrač imao je još jednu, kada je Širle centrirao sa desne strane, a Sesinjom sa 5,6 metara promašio celu loptu.

U 25. minutu usedila je kazna. Džaka je na posle dodavanja Ivobija i loše reakcije defanzivaca Fulama sa 5 metara doneo prednost Tobdžijama. Reprezentativac Švajcarske je u 34. minutu ponovo mogao da se upiše u strelce, međutum, nije iskoristio odličnu asistenciju Kolašinca.

Arsenal je nastavio da napada, pa je tako Obamejang u 40. mimnutu posle odličnog centaršuta Ivobija šutirao malo pored gola, Lakazet je bio jedan na jedan sa golmanom Rikom, ali je Španac bio uspešniji.

U 55. minutu odličnu akciju Ivobija, Obamejanga i Kolašinca u gol je pretvodio Lakazet, kome nije bilo teško da sa nekoliko metrara loptu zakuca u mrežu gostiju.

Dva minuta kasnije Lakazet je imao još jednu priliku, ali je iz dobre pozicije šutirao direktno u Rika.

U 69. minutu prvi i jedini put u okvir gola šutirao je srpski napadač Aleksandar Mitrović, ali je Leno bio na mestu.

U sledećem napadu Fulam je prepolovio minus golom rezerviste Kamare nakon što su fudbaleri Arsenala stali misleći da će sudija pokazati prekršaj nad Toreirom. Sesinjon je uputio loptu sa leve strane, a Kamara je neometan prosledio u mrežu.

Ipak, mir u redove Tobdžija vratio je rezervista Aron Ramzi. Velšanin je u 79. minutu postigao drugi gol u sezoni nakon što je posle pogođene stative Obamejanga loptu plasiranim udarcem poslao u mrežu. Interesantno, i prvi pogodak ove sezone upisao je protiv Fulama.

Obamejang je u 82. minutu ponovo imao dobru šansu, ali je Riko i ovoga puta izašao kao pobednik. Ubrzo je Arsenal postigao i četvrti pogodak. Tim Rim je posle šuta Obamejanga zakačio loptu i lobovao najboljeg igrača gostiju na Emiratima Rika. Obamejangu je to bio 14. gol u sezoni i prvi je strelac šampionata.

Dodajmo i da je u 83. minutu u u igru ušao 17-godišnji Bukajo Saka, koji je zabeležio debi u dresu Tobdžija.