Junajted samleo Trešnjice za kraj godine, Pogba gazi

Junajted samleo Trešnjice za kraj godine, Pogba gazi Izvor: Stu Forster Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Bornmut na Old Trafordu u poslednjem meču 20. kola Premijer lige rezultatom 4:1.

Najzaslužniji za pobedu Crvenih đavola na zatvaranju 2018. godine bio je Pol Pogba, koji je postigao dva gola i upisao asistenciju.

Francuz igra kao preporođen od odlaska Žozea Murinja, pošto je na tri utakmice četiri puta bio strelac, a u tri navrata asistent.

Pogba je doveo domaće u vođstvo u petom minutu, posle sjajnog prodora i dodavanja Markus Rašforda, da bi u 33. centaršut Andera Erere pretvorio u pogodak glavom.

Pitanje pobednika rešeno je u 45, kad je raspoloženi Rašford iskoristio dodavanje Antonija Marsijala, a do kraja poluvremena mreža se još jednom tresla.

Ovoga puta, savladan je bio David de Hea, posle udarca glavom Nejtana Akea.

Tempo igre je, očekivano, pao u drugih 45 minuta, domaći su kontrolisali ritam i u nekoliko navrata zapretili. Sredinom drugog dela Rašfordov udarac zaustavio je Begović, ali je nedugo zatim bosanskohercegovački golman bio nemoćan.

Igrao se 72. minut, Pogba je odlično progirao rezervistu Romelua Lukakua, a ovaj desnom nogom postavio konačan rezultat.

Treba reći i da je taj pogodak neregularan, s obzirom na to da je Belgijanac bio u dubokom ofsajdu prilikom pasa Pogbe.

Junajted je na kraju utakmicu završio sa desetoricom zbog isključenja neopreznog Erika Baija u 80. minutu.

Klubu sa Old Traforda to je treći uzastopni trijumf i sad sa 35 bodova zauzima šesto mesto. Petoplasirani Arsenal ima tri više, a četvrti Čelsi osam. Bornmut je 12. sa 26.

U narednom kolu, Đavoli gostuju Njukaslu drugog januara, dok tim Edija Haua čeka Vulverhempton.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.