Novi šok za Siti, Liverpul na +6! Gol Matića

Novi šok za Siti, Liverpul na +6! Gol Matića Izvor: Alex Livesey, Getty Images Sport
Liverpul

Fudbaleri Livepula ubedljivo su na Enfildu pobedili Njukasl sa 4:0, dok je Lester iznenadio Mančester Siti i tako pomogao Crvenima da posle 19. kola Premijer lige imaju čak 7 bodova više od aktuelnog šampiona, a 6 od Totenhema.

Fudbaleri Mančester Sitija su u velikoj rezultatskoj krizi i u poslednja tri meča osvojili su samo bod i trenutno za vodećim Liverpulom zaostaju 7 bodova.

Lester je na "King Pauer" stadionu posle preokreta savladao Građane sa 2:1 i ekipi Pepa Gvardiole naneo treći poraz u poslednje četiri utakmice u sezoni.

Građani su odlično počeli meč i petim golom Bernarda Silve u sezoni poveli su u 14. minutu. Serhio Aguero je Portugalca 'spojio' sa golom i Silvi nije bilo teško da savlada Kaspera Šmahjela. Mđutim, radost gostiju trajala je svega pet minuta.

Najbolji strelac Lisica Džejmi Vardi sjajno je asistirao Marku Olbrajtonu, koji je sa pet metara matirao nepomičnog Edersona.

Veliku radost navijačima Lestera doneo je Rikardo Pereira koji je u 81. minutu snažnim i preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca doneo prvi trijumf svom timu protiv Sitija od decembra 2016. U međuvremenu Građani su upisali tri trijumfa u Premijer ligi i dva u Liga kupu posle bolje izvođenja penala. Pre samo osam dana Siti je u Lesteru eliminisao Lisice u četvrtfinalu EFL.

Liverpul je nastavio da gazi ka tituli, pobedivši na svom terenu Njukasl sa 4:0. Mrežu gostiju načeo je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u 11. minutu. Do kraja poluvremena, Crveni su napadali ali bez ozbiljnih posledica. U drugom delu delu igre, Mohamed Salah izborio je penal, koji je bez problema pretvorio u gol u 47. minutu, da bi u 79, Đerdan Šaćiri postigao peti gol u prvenstvu. Konačan rezultat, postavio je Fabinjo u 85. minutu.

Fudbaleri Mančester junajteda ostvarili su i drugu uzastopnu pobedu, od kako je na klupu seo Solskjer. Na Old Trafordu savladan je Hadersfild sa 3:1. Poveli su Đavoli u 28. minutu preko srpskog reprezentativca Nemanje Matića. U drugom poluvremenu, u razmaku od 64. do 78. minuta usledila je minijatura Pola Pogbe koji je postigao dva gola i tako rešio pitanje pobednika. Utešni pogodak za goste iz hadersfilda, postigao je defanzivac Zanka u 88 minutu.

Totenhem je došao do pete uzastopne pobede u prvenstvu, i ponovo su briljirali napadači londonskog kluba, koji su ovoga puta pet puta pogađali mrežu Bornmuta. Mrežu Trešnjica načeo Kristijan Eriksen u 16 minutu. U 23. Son je duplirao prednost Sparsa, a Lukas Mura je u 35. minutu postigao gol za 3:0. Sva tri puta, asistent je bio mladi desni bek Totenhema Kajl Voker Piters. U drugom delu igre, četa Maurisija Poketina je nastavila sa napadima, što je rezultiralo četvrtim golom u mreži Bornmuta, a strelac je bio Hari Kejn. Konačan rezultat postavio je Son svojim drugim golom na meču u 70. minutu. Totenhem je iskoristio drugi uzastopni kiks Mančester sitija i tako zauzeo drugu poziciju na tabeli.

Everton je posle pet mečeva bez pobede u šampionatu, bio ubedljiv na gostovanju Barnliju - 5:1. Jeri Mina je u 2. minutu načeo goste, Lukas Dinj je u 13. povisio na 2:0, da bi Gunar Sigurdson iz penala doneo ogroman kapital timu Marka Silve.

Benjamin Gibson je u 37. minutu vratio nadu domaćoj ekipi, ali je defanzivac Dinj trećim golom u sezoni rešio sve dileme oko pobednika. Konačni rezultat postavio je Ričarlson u nadokandi vremena.

Kristal Palas je posle dva uzastopna trijumfa pred svojim navijačima remizirao sa Kardifom - 0:0. Tim iz Londona je dominira, stvarao šanse, dok su gosti iz Velsa pretili iz kontri i čak su imali duplo više šuteva u gol od Palasa (4-2).

Kapiten domaćeg tima Luka Milivojević odigrao je ceo meč.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige.