Rekord Grizmana za pobedu Atletika u Valjadolidu

Rekord Grizmana za pobedu Atletika u Valjadolidu Izvor: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Fudbaleri Atletika pobedili su Valjadolid na gostovanju u uzbudljivoj utakmici 16. kola rezultatom 3:2

Najzaslužniji za trijumf Jorgandžija bio je Antoan Grizman, koji je postigao dva gola i asistirao kod trećeg. Tim pogocima, Francuz došao do 83 i postao najbolji strelac u istoriji Atletika u La Ligi, kad su u pitanju strani igrači.

Igrao se 26. minut kad je Atletiko došao do prednosti. Grizman je fantastično uposlio Nikolu Kalinića u šesnaestercu, a ovaj rutinski savladao Masipa.

Do poluvremena gosti su duplirali vođstvo. Grizman je šutirao, Kiko je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija Maljenko posle VAR pokazao na jedaesterac. Francuski napadač bio je precizan.

Od starta drugog dela, Valjadolid je krenuo na sve ili ništa, što mu se brzo isplatilo. Posle serije Mičelovih kornera, jedan od njih je doneo gol. U 57. minutu defanzivac Kalero je sa šest metara loptu prosledio u mrežu.

Dve velike šanse pre i posle gola promašio je Enes Unal. Oba puta je neverovatan bio Jan Oblak. Ipak, šest minuta od goal Kalera, Slovenac je bio nemoćan. Posle centaršuta sa desne strane, Unal je spustio loptu koja je nesrećno pogodila Saula i ušla u mrežu za 2:2.

Prekidi su bili dominantni i za jedne i za druge, i iz takve situacije Atletiko je stigao do trijumfa. U 80. minutu, Koke je izveo korner, usledila je ogromna gužva iz koje je Savić dodao loptu do Grizmana, a ovaj pogodio kontra ugao.

Ekipa Čola Simeonea sad ima 31 bod i zauzima drugo mesto na tabeli. Isti broj poena, uz meč manje, ima vodeća Barselona. Valjadolid je 12. sa 20.