Radnički siguran, Voždovac - konačno

Radnički siguran, Voždovac - konačno Izvor: fkradnickinis.rs

U prva četiri meča 20. kola Superlige Srbije odigrana u nedelju više sreće imali su gosti. Slavili su Voždovac, Radnik i Mladost, a na svom terenu do pobede je došao Radnički Niš.

Drugoplasirana ekipa Superlige, Radnički iz Niša do 14. pobede u sezoni došla je na svom terenu protiv Spartaka Ždrepčeva krv i slavila rezultatom 3:0.

Poveo je Radnički nakon osam minuta igre na Čairu golom Aleksandra Stanisavljevića i uz taj rezultat otišlo se na odmor.

Petar Grbić je povećao vođstvo ekipe Nenada Lalatovića u 54. minutu, a pobeda Nišlija zapečaćena je u nedelju autogolom Nemanje Tekijaškog pet minuta pre kraja meča.

Fudbaleri Voždovca došli su u Vranju na gostovanju Dinamu do prve pobede još od 31. oktobra od kada su odigrali pet mečeva. Zmajevi su slavili sa 2:1.

Obagola za Voždovac postigao je Alen Mašović koji je pogađao u 39. i 74. minutu.

Gol za Dinamo delo je Željka Dimitrova. Samo dva minuta nakon što su se vratili bar delimično u meč domaći ostaju sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Vladimir Ilić.

Radnik iz Surdulice slavio je istovetnim rezultatom (2:1) na gostovanju Mačvi koja je već u drugom minutu ostala sa igračem menje jer je direktan crveni karton dobio Nenad Jovanović.

Ipak, gosti su za tri boda morali da naprave preokret jer je Mačva sa igračem manje povela u 15. minutu preko Miloša Adamovića.

Sve je u ovom meču rešeno pre isteka pola sata igre. Igor Zlatanović je u 23. minutu izjednačio, a šest minuta kasnije preokret Radniku donosi gol Milana Stojanivića.

Mladost je sa 3:0 slavila na gostovanju Zemunu.

Do odlaska na odmor Lučanci su vodili sa 2:0, a u strelce su se upisali Vladimir Radivojević i Predrag Pavlović koji je bio precizan sa bele tačke. Konačan rezultat postavljen je autogolom Branislava Trajkovića u 89. minutu.

Tabelu Superlige Srbije možete pronaći ovde.