Čelsi pronašao način, Građani pali na Stamford bridžu

Čelsi pronašao način, Građani pali na Stamford bridžu Izvor: Paul Kane/Getty Images

Fudbalri Čelsija savladali su Manečster siti sa 2:0 u derbiju 16. kola Premijer lige i tako Građanima naneli prvi poraz u tekućoj sezoni, ali i ostavio Liverpul na prvom mestu na tabeli.

Čelsi je na Stamford bridžu na najbolji mogući način reagovao na poraz od Vulverhemptona u sredu i slavio protiv Mančester sitija koji je u ovaj duel ušao kao favorit i tim bez ijednog poraza u sezoni.

Siti je kontrolisao igru u prvom poluvremenu, ali nedostajala je završnica. Za propuštene prilike Sterlinga i Sanea stigla je kazna u finišu prvog poluvremena, a prednost je domaćinu doneo Engolo Kante.

Taj pogodak je umnogome promenio meč iako je i u natsavku Siti napadao, ali jalovo.

Iz prvog kornera, nakon što su gosti izveli deset udaraca iz ugla, David Luiz pogađa za 2:0 što je na kraju ostao i konačan rezultat.

Liverpul nakon 16. kola izbija na lidersku poziciju na tabeli i ostaje jedini neporažen tim u prvenstvu, Mančester siti sada na drugom mestu ima bod manje, a Čelsi se nakon ove pobede, bar dok svoj meč ne odigra Totenhem, probio na treće mesto.

Za Gvardiolu ostaje da nađe način da njegov tim funkcioniše bez Serhia Aguera i Kevina de Brujnea.

Tabelu možete pronaći ovde.

Prenos meča Čelsi - Mančester siti je na Sport Klubu 1, a dešavanja sa duela možete da pratite i ovde.

Imao je Mančester siti tokom prvog poluvremena nekoliko dobrih prilika, a najbolje šanse da povedu imali su preko Rahima Sterlinga i preko Liroja Sanea.

Ipak, poveo je u finišu prvog dela meča Čelsi. Nije taj napad izgledao kao jedan od onih koji će doneti gol. Loš centaršut, loš prijem, ali lopta je na levoj strani stigla do Edena Azara a ovaj je perfektno uočio da je Engolo Kante dobro pozicioniran i šalje mu loptu. Kante sjajno šutira i donosi Čelsiju u 45. minutu vođstvo.Kanteu je ovo drugi gol u sezoni.

Napadao je Siti i u drugom poluvremenu, ali jednostavno nisu Gvardiolini igrači bili dovoljno dobri da stignu do gola pa se u pojedinim momentima videla i frustracija u njihovoj igri. Čini se da je Građanima u prvom poluvremenu nedostajao Aguero, a u drugom ideja šta da urade kako bi došli do izjednačenja.

Čelsi je svoju priliku čekao i dočekao u finišu meča.

Iz prvog kornera za čelsi na meču Čelsi u 78. minutu dolazi i do drugog gola. Na ubačenu lootu najbolje je reagovao David Luiz koji je bio najviši u skoku i sjajno iskontrolisao loptu i poslao je u mrežu za 2:0.