Arsenal dva puta vodio, Old Traford i dalje neosvojiv

Arsenal dva puta vodio, Old Traford i dalje neosvojiv Izvor: Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester Junajteda i Arsenala remizirali su derbiju 15. kola Premijer lige na Old Trafordu - 2:2.

Ekipa iz Londona je u seriji od 20 mečeva bez poraz u svim takmiečnjima, ali u Mančesteru dva puta nije uspela da sačuva gol prednosti i prvi put od 2006. godine slavi na Teatru snova.

Škodran Mustafi i Aleksandar Lakazet su pogađali za Tobdžije, ali dok su navijači tima iz Londona slavili golove za domaće postizali su Entoni Marsijal i Džesi lingard.

Interesantno je da je Žoze Murinjo izgubio samo jedan meč od Arsenala vodeći Junajted i ranije Čelsi, ali i da je ovo bio prvi duel Crvenih đavola i Arsenala još od 1986. da na klupama jednog od dva engleska tima nema Aleksa Fergusona ili Arsena Vengera.

Totenhem je na Vembliju lako izašao na kraj sa Sautemptonom u meču u kome je Ralf Hasenhitl debitovao na klupi gostiju - 3:0.

Hari Kejn je u 9. minutu doveo Pevce u vođstvo, prednost je u 51. duplirao Lukas, da bi Son u 55. minutu povisio na 3:0. Konačan rezultat postavio je Ostin.

Totenhem je sa 33 boda na trećoj poziciji pretekao Arsenal i Čelsi koji imaju po 31 bod.

Meč uživo pratite na sajtu Sport Kluba, kao i sve ostale utakmice Premijer lige.

Tok utakmice:

Nije bilo mnogo uzbuđenja u prvih pet minuta, vredan pomena je samo pokušaj napadača Junajteda Markusa Rašforda. Uglavnom se igra na sredini terena.

U 12. minutu Marsijal je slabo šutirao sa nešto manje od 20 metara, nije bilo problema sa Lena.

Tobdžije su prvi put ozbiljnije zapretile u 20. minutu, alio nije bilo dobrog završnog pasa. Istina, i Ramzi je bez potrebe dirao loptu. Da nije na nju bi verovatno natrčao Ivobi...

Arsenal vodi od 27. minuta golom Škodrana Mustafija! Reprezentativac Nemačke je šutirao glavom, De Hea je loše intervenisao, tako da je lopta prešla gol liniju iako su se bunili igrači Junajteda. Domaći su tražili i prekršaj pre nego što je Mustafi šutirao...

Junajted je izjednačio u 31. minutu - strelac Marsijal! Roho je dobro izveo slobodan udarac, Leno je kratko odbio loptu, a sa aut linije Erera je asistirao Marsijalu koji je pogodio mrežu Arsenala na svoj 23. rođendan. utisak je i da je Španac bio u ofsajdu.

U 36. minutu Lihštajner je zamenio povređenog Holdinga.

Dva minuta kasnije domaći su imali još jednu izglednu situaciju, ali je Roho loše šutirao, a potom je dobio žuti karton jer je oštro startovao nad Genduzijem.

Sudija Mariner je u finišu prvog poluvremena za svega pet minuta pokazao isto toliko žutih kartona.

Posle 45 minuta nerešeno je na Old Trafordu - 1:1.

Menadžer Arsenala Unai Emeri je na poluvremenu u svlačionici ostavio Ramzija, a šansu je dobio Mhitarjan.

Kao i u uvodnih 10 minuta u prvom poluvremenu ni u drugom nije bilo mnogo uzbuđenja sve do dobrog šuta Roha sa skoro 30 metzara sa velike udaljenosti. Leno je loptu prosledio u korner, posle koga su domaći tražili penal zbog navodnog igranja rukom Mustafija.

U 63. minutu Luakku je zamenio Marsijala, dok je sva minuta kasnije na drugoj strani Lakazet ušao u igru umesto Ivobija.

Lakazet je u 68. minutu ponovo doveo svoj tim u vođstvo - 2:1. Francuz je oduzeo loptu Rohu, odigrao je dupli pas sa Mhitarjanom i uz malo sreće savladao De Heu.

Već u sledećem napadu Junajted je izjednačio! Odbrana Arsenala je katastrofalno reagovala posle jedne dubinske lopte, Lingard je bio najsnalažljivi za 2:2.

U 71. minutu Kolašinac je asistirao Obamejangu, koji je bio sam isper De Hee, ali je Španac uspeo da odbrani. Samo nekoliko trenutaka kasnije i Mhitarjan je bio u odličnoj šansi, ali je šutirao pored gola.

U 75. minutu Obamejang je lukavim udarcem iskosa sa leve strane pokušao da savlada De Heu, međutim, golman Junajteda je i ovoga puta bio na visini zadatka.

Felaini je u 72. minutu zamenio Roha, a poslednjih 15 minuta na terenu će biti i Pogba, koji je ušao umesto Lingarda.

Rašford je u 85. minutu šutirao sa 35 minuta, Leno je imao problema, ali je primirio loptu.

U finišu utajmice opao je tempo, oba tima su oprezna...

Sudija je meč produžio 4 minuta, a u nadoknadi vremena Arsenal je imao dobru šansu, ali je De Hea odbranio šut Toreire.

Meč je završen podelom bodova - 2:2.