Pobedu Zvezde u Subotici "pomračila" povreda Borjana

Pobedu Zvezde u Subotici "pomračila" povreda Borjana Izvor: FK Crvena zvezda

U sredu je na programu bilo vanredno kolo u Superligi Srbije. Crvena zvezda došla je do nove pobede.

Fudbaleri Crvene zvezde došli su do 17. pobede u sezoni na gostovanju Spartaku i tako su postali prvi tim koji je upisao pobedu na renoviranom stadionu u Subotici.

Spartak je nakon dugog čekanja konačno zaigrao na svom terenu, ali to im u duelu sa liderom šampionata nije donelo sreću. Slavio je beogradski tim sa 3:1, ali Vladan Milojević svakako će imati razloga za brigu obzirom na povredu prvog golmana tima Milana Borjana.

Povela je Crvena zvezda u 36. minutu preko Marka Gobeljića. Simić je sa leve strane centrirao za Pavkova koji je loptu promešio u želji da je udari glavom. Dunđerski je zakačio loptu ali ona se samo odbila do Gobeljića koji postiže svoj treći gol u sezoni.

Do poluvremena su gosti stigli i do 2:0. Strelac je bio El Faradu Ben u 41. minutu sa bele tačke.

U 52. minutu meča povredio se prvi golman crveno - belih. Borjan je nakon prekida koji su izveli igrači Spartaka i gužve koja je nakon toga nastala u šesnaestercu u želji da boksuje loptu nezgodno pao na leđa. Nakon višeminutnog prekida i ukazivanja pomoći Borjan je morao da napusti teren, a pomoć mu je ukazana na stadionu jer je na kraju uspeo da se pridigne.

Ben je do kraja postigao još jedan gol. Igrao se 69. minut kada je nakon dobrog dodavanja Veljka Simića Ben pogodio za 3:0.

Počasni pogodak za Spartak u ovom meču postigao je u prvom minutu nadoknade Bojan Čečarić.

Duel Čukaričkog i Bačke počeo je sa desetak minuta zakašnjenja, a izabranici Sima Krunića do nove pobede stigli su sa ubedljivih 3:0.

Dva gola postigao je Ognjen Mudrinski, a između njegova dva pogotka mrežu Bačke zatresao je i Kajević.

Radnički iz Niša slavio je na gostovanju Voždovcu sa 1:0. Nakon faula u kaznenom prostoru Ilić je dobio direktan crveni karton, a siguran je za Nišlije sa bele tačke bio Stanisavljević.

Mladost je u Lučanima sa 2:0 savladala Dinamo iz Vranja. Gosti su od 34. minuta imali igrača manje jer je direktan crveni karton dobio Gašić. Golove su za tim Nenada Milovanovića postigli Pejović sa bele tačke u 35. minutu i Radivojević u 75.

Radnik je golom Pantelića postignutom u sedmom minutu savladao Rad, a viđena su i dva remija.

U Novom Sadu Vojvodina i Mačva igrale su 1:1. Vodila je Vojvodina golom Arsića pd 27. minuta, a bod je gostima osvojio pogodak Jovanovića u 87.

I u Kruševcu nerešeno - Napredak Proleter 1:1.

Proleter je od 28. minuta igrao sa desetoricom. Crveni karton dibio je Čuković. Poveo je domaćin sa penala preko Vulića, a gosti su i brojčano oslabljeni uspeli da dođu do pogotka i boda. Strelac je bio Tanasin.