Siti na +5, Luka strelac u porazu Palasa, WHU siguran

Siti na +5, Luka strelac u porazu Palasa, WHU siguran Izvor: Stu Forster, Getty Images
Rijad Marez

Fudbaleri Mančester Sitija upisali su sedmu pobedu u nizu u Premijer ligi pošto su u 15. kolu savladali Votford na gostovanju sa 2:1.

Siti je od starta meča na Vikiridž roudu bio bolji, ali je golman Ben Foster spasavao Stršljenove sve do 40. minuta. Tad je Rijad Marez uputio centaršut na drugu stativu, Foster je zakasnio da izađe na loptu, pa je nju u mrežu ugurao Liroj Sane.

Građani su trijumf potvrdili u 51. Bila je to sjajna akcija po levoj strani, Gabrijel Žezus je uposlio Rijada Mareza, a ovaj sa desetak metara zakucao loptu iza leđa Fostera.

U nastavku su gosti spustili ritam, što je Votford iskoristio i preko Dukurea u 85. minutu uveo meč u neizvesnu završnicu.

Tamo je bilo nekoliko uzbuđenja pred golom Edersona, ali bez promene rezultata.

Aktuelni šampion ostaje prvi na tabeli i sad ima 41 bod, pet više od drugoplasiranog Liverpula, koja svoj meč igra u sredu protiv Barnlija.

Votford je 11. sa 20.

Fudbaleri Brajtona pobedili su Kristal Palas na svom terenu sa 3:1, a jedini gol za goste postigao je Luka Milivojević.

Srpski vezista je bio precizan iz penala u 81. minutu, što je njegov treći pogodak u sezoni.

To, ipak, nije bitno uticalo na ishod utakmice pošto je Brajton prethodno stekao nedostižnih tri gola prednosti preko Mareja u 24. iz penala, Baloguna u 31. i Andonea u 45+4.

Zanimljivo, druga dva pogotka domaći su dali sa desetoricom igrača, pošto je Dafi u 28. isključen zbog udaranja glavom protivničkog igrača.

Brajton je sada 10. na tabeli sa 21 bodom, dok je Palas 15. sa 12.

Jednako ubedljivi bili su i fudbaleri Vest Hema, koji su pobedili su Kardif Siti u Londonu 3:1.

Čekićari su sva tri gola postigli u periodu od 11 minuta. Rezervista Lukas Peres, koji je zamenio povređenog Marka Arnautovića u 40. minutu, bio je strelac u 49. i 54, na asistencije Snodgrasa i Masuakua, da bi konačan rezultat postavio Majkl Antonio u 61. Ponovo je asistent bio Snodgras.

Londonski klub je na taj način oštro kaznio Kardif za promašeni penal u 35, kad je udarac Ralsa zaustavio Fabijanski.

Počasni pogodak za Velšane dao je Marfi u 90+6. minutu.

Vest Hemu je to drugi trijumf u nizu i sa 18 poena zauzima 12. mesto na tabeli. Kardif ostaje 16. sa 11.

Pobedu pred svojim navijačima ostvario je i Bornmut savladavši Hadersfild 2:1. Najzaslužniji za trijumf bili su Kalum Vilson i Rajan Frejzer, koji su upisali po gol i asistenciju. Najpre je u petom minutu Vilson iskoristio centaršut Frejzera i glavom sproveo loptu u mrežu, da bi u 22. sjajni napadač pravovremeno uposlio brzonogog vezistu za rutinsku egzekuciju.

Konačan rezultat postavljen je u 38. minutu. Tad je Kongolo, posle glavometa u šesnaestercu domaćih i dodavanja Jorgensena, savladao Begovića. Treba istaći i da su Terijeri bili bolji rival tokom većeg dela meča, ali je Begović u nekoliko navrata sjajno reagovao.

Bornmutu je to prva pobeda posle četiri poraza i sad je šesti na tabeli sa 23 boda. Hadersfild je 17. sa 10.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.