Podela bodova u Lučanima, Partizanu remi u 90+2.

Podela bodova u Lučanima, Partizanu remi u 90+2. Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan
Mladost Lučani - Partizan

Fudbaleri Mladosti i Partizana igrali su nerešeno rezultatom 1:1 u Lučanima u 18. kolu Superlige Srbije.

Fudbaleri oba tima suočili su se sa teškim uslovima za igru u Lučanima, gde je teren bio daleko od optimalnog stanja, pa u prvom delu igre nije viđeno mnogo sadržaja.

Na obe strane je bilo nekoliko poluprilika, a bezidejni beogradski crno-beli nisu uspevali da pronađu put do gola Mladosti.

U drugom poluvremenu su viđene bolje šanse, kao i oba pogotka.

Trener Mladosti Nenad Milovanović je u 69. minutu na teren poslao iskusnog ofanzivca Predraga Pavlovića, koji je u 83. minutu Lučancima doneo vođstvo.

Pavlović se našao između defanzivaca Nemanje Miletića i Svetozara Markovića, koji su napravili propust u odbrani, što je fudbaler Mladosti hitro iskoristio, snažno šutirao i zatresao mrežu Vladimira Stojkovića.

Partizan je prethodno u 67. minutu imao veoma dobru priliku u dva navrata preko Miletića i Nikolića, ali se istakao golman Lučanaca Dragan Rosić.

Ipak, Rosić je kapitulirao u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Zoran Tošić je dugo vukao loptu ka šesnaestercu domaćina, dok su defanzivci Lučana bili nemoćni u nameri da ga zaustave. Ofanzivac Partizana je šutirao sa oko 18 metara, Rosić je intervenisao, ali je loptu izbio u sredinu, pravo do Đorđa Ivanovića, koji je postigao pogodak za izjednačenje i konačnih 1:1.

Do kraja meča drugi žuti karton je dobio defanzivac Partizana Slobodan Urošević, najverovatnije zbog prigovora.

Partizan pre nekopletnog kola ima 37 bodova na trećem mestu, a u narednoj rundi igra na svom terenu protiv Zemuna. Mladost je 6. sa 26 bodova i u narednom kolu dočekuje Dinamo iz Vranja.