Kardif preokretom pobedio Vulvse

Kardif preokretom pobedio Vulvse Izvor: Michael Steele/Getty Images

U prvom meču 14. kola Premijer lige Kardif je nakon preokreta savladao Vulverhempton.

Fudbaleri Kardifa slavili su na svom terenu, nakon preokreta, protiv Vulverhemptona i do pobede došli rezultatom 2:1.

Kardifu je ovo treća pobeda u sezoni, dok Vulvsi pišu šesti poraz.

Povela je ekipa Nuna Espirita Santa u 18. minutu, a strelac je bio Mat Doerti koji se sjajno snašao i odbijenu loptu poslao u mrežu.

Čuvali su Vulvsi prednost do 65. minuta kada izjednačenje Kardifu donosi Aron Gunarson. I Kardif je do gola došao tako što je odbijena lopta našla put do mreže. Gunarsonu je ovo prvi premijerligaški gol nakon pet godina.

U 77. minutu domaći dolaze do preokreta. Fenomenalno je reagovao Džunior Hoilet i postigao odličan gol, pa još i vredan tri boda.

Kardif se konačno "izmakao" iz opasne zone na tabeli, a Vulvsi uz šest mečeva bez pobede beleže najlošiji niz u poslednje dve goidne.