Dinamo oštećen, MIlan na "autogol pogon"

Dinamo oštećen, MIlan na "autogol pogon" Izvor: Dean Mouhtaropoulos, Getty Images
Dinamo Zagreb

U pretposlednjem kolu grupne faze Lige Evrope u terminu od 18:55 u 14 mečeva važnu pobedu zabeležio je Milan. Slavili su između ostalih i Arsenal i Zenit dok je BATE bio bolji od MOL Vidija Marka Nikolića. Dinamo se sa gostovanja Fenerbahčeu vraća sa bodom.

Dinamo je već u prošlom kolu obezbedio učešće u nokaut fazi Lige Evrope, a sada je remijem bez golova na gostovanju Fenerbahčeu samo popravio bodovni konto na prvom mestu Grupe D.

Iako su oba tima imala svoje prilike nije na kraju bilo golova. Pričaće se o situaciji iz 66. minuta kada je, čini se Dinamo oštećen za nedosuđen penal, ali i o onoj iz 74. kada je Gojakov gol poništen zbog navodnog faula u napadu.

Dinamo u poslednjem kolu grupne faze dočekuje na Maksimiru Anderleht.

Milan je pred svojim navijačima u prvi sat vremena muku mučio sa Dudelanžom da bi na kraju slavio sa ubedljivih 5:2 u Grupi F. Gosti su sami sebi podmetnuli nogu u ovom meču sa dva autogola. Uz poraz Olimpijakosa, Milan je izbio na drugo mesto na tabeli.

Milan je poveo nakon 21 minuta igre golom Kutronea da bi u 39. minutu Stolc izjednačio i postavio rezultat uz koji se otišlo na odmor.

Tek što je počelo drugo poluvreme Turpel je (49. minut) pogodio za vođstvo Dudelanža. Sve se u ovom meču preokrenulo nakon autogola koji je u 66. minutu postigao Stelvio, da bi u 70. minutu Milan došao do preokreta golom Čalhanoglua.

Usledio je novi autogol u 78. minutu, a tragičar je bio Šnel.

Borini je zatvorio goleadu u ovom meču u 81. minutu.

Betis je u istoj grupi golom Kanalesa u 39. minutu slavio protiv Olimpijakosa. Španski tim mogao je i do ubedljivije pobede da je u 18. minutu Leon pogodio penal.

Kolo pre kraja Betis ima 11, Milan 10 bodova. Olimpijakos ima sedam, a Dudelanž ostaje bez bodova. U poslednjem kolu sastaju se Dudelanž - Betis i Olimpijakos - Milan.

U Grupi C, Zenit je pobedom protiv Kopenhagena "overio" prvo mesto u grupi. Ekipi iz Sankt Peterburga, za koju je ceo meč odigrao Branislav Ivanović, gol je postigao Robert Mak.

U istoj grupi, Bordo je bio bolji od Slavije sa 2:0.

U Grupi L, BATE je bio bolji od MOL Vidija Marka Nikolića i slavio sa 2:0 za drugu pobedu u grupi i trenutno drugo mesto. Drugi gol za BATE postigao je crnogorski reprezentativac Mirko Ivanić.

Arsenal se u Grupi E vratio na prvo mesto na tabeli pobedom na gostovanju Vorskli. Golove su za tim Unaija Emerija postigli Smit Rou, Remzi i Vilkok.