Šampion u osmini finala, Junajted prošao u 90+1!

Šampion u osmini finala,  Junajted prošao u 90+1! Izvor: Alex Caparros, Getty Images Sport
Benzema, Modrić i Kazemiro

Šampion Evrope Real plasirao se u osminu finala Lige šampiona pošto je pobedom nad Romom u Rimu 2:0 obezbedio prvo mesto u grupi G posle pet kola. U toj rundi će se naći i Roma, Mančester Junajted, Mančester Siti, Bajern i Juventus.

Vučica je u nokaut fazu prošla sa druge pozicije, zahvaljujući trijumfu Plzenja nad moskovskim CSKA koji sat ranije.

Real uoči poslednjeg kola ima 12 bodova, Roma devet, a Plzenj i CSKA po četiri.

Domaći sastav je bio bolji rival u prvom poluvremenu utakmice na Olimpiku, a najbolje šanse propustili su Patrik Šik i Džengiz Under.

Kazna za promašaje usledila je već na startu drugog dela. U 47. minutu, Garet Bejl je iskoristio lošu reakciju odbrane Vučice i rutinski sproveo loptu u mrežu sa desetak metara.

Od tog gola, Roma se malo trgla, zapretila preko Nikoloa Zaniola, ali je ubrzo usledio novi gol Reala, za konačan rezultat. Strelac je bio Lukas Vaskes pošto mu je Karim Benzema glavom namestio loptu na pet metara.

U poslednjem kolu grupe G, Real dočekuje CSKA, a Roma gostuje Plzenju.

U grupi E, minhenski Bajern se pridružio Ajaksu u osmini finala. Bavarci su na svom terenu pregazili Benfiku sa 5:1 i kolo pre kraja zauzimaju prvo mesto sa 13 bodova. Ajaks ima 11, a Benfika četiri. AEK je poslednji sa 0.

Meč na Alijanc areni rešen je već posle nešto više od pola sata igre. Raspoloženi Roben, koji je podsetio na stare dane, doveo je u vođstvo domaće u 13. minutu posle fanstastičnog prodora po desnoj strani i udarca u rašlje, da bi na 2:0 povisio u 30. Bio je to gotovo identičan pogodak, samo je Holanđanin ovoga puta gađao drugi ugao.

Samo šest minuta kasnije, Robert Levandovski je zatresao mrežu gostiju posle kornera Džošue Kimiha.

U 46. Želson Fernandeš je smanjio na 3:1, da bi u 51. Levandovski ponovo bio strelac. I ovoga puta je Kimih centrirao iz kornera. Kočnih 5:1, postavio je Frank Riberi u 76. na dodavanje Davida Alabe.

U poslednjem kolu, Ajaks i Bajern igraju za prvo mesto, dok će Benfika, koja sigurno ostaje treća, čeka AEK.

U grupi F, Lion i Mančester Siti su remizirali 2:2, dok je Šahtjor slavio u Hofenhajmu 3:2. Građani imaju 10 bodova i oni su osigurali prolaz dalje, Lion je drugi sa 7, Šahtjor treći sa pet, a Hofenhajm poslednji sa četiri. Pitanje drugoplasiranog tima rešavaće se u duelu Šahtjora i Liona u poslednjem kolu.

Duel u Lionu bio je izuzetno zanimljiv. Domaći su dva puta vodili, ali je Siti vrlo brzo uspevao da poravna rezultat.

Korne je bio strelac oba pogotka za Lion, u 55. i 81. minutu, ali su Laport u 62. i Aguero u 83. doneli bod Građanima.

Uprkos takvom rezultatu, Lion je imao prolaz dalje sve do 90+2. minuta, pošto je u drugom duelu grupe između Hofenhajma i Šahtjora do tog trenutka bilo 2:2. Ipak, tada je Taison postigao gol i održao Rudare u borbi za prolaz dalje.

Šahtjor je prethodno vodio sa 2:0. Ismaili je bio strelac u 14, a pomenuti Taison u 15. minutu, ali su se gosti vratili do poluvremena golovima Kramarića u 17. i Cubera u 40. Od 60. Hofenhajm je igrao sa desetoricom posle isključenja Adama Salaija, što je na kraju doprinelo trijumfu Ukrajinaca.

Kad je reč o grupi H, Juventus je pobedom nad Valensijom 1:0 osigurao nokaut fazu, a isto je učinio i Mančester Junajted koji je slavio protiv Jang Bojsa kao domaćin 1:0. Stara dama je prva sa 12 bodova, Junajted ima 10, Valensija pet, a Jang Bojs 1.

Juventus je pogotkom Mandžukića srušio Slepe miševe. Hrvat je bio strelac u 59. minutu meča, posle prodora Ronalda i sjajne asistencije.

Junajted je do pobede došao tek u 90+1. minutu preko Felaini, koji je iskoristio centaršut Luka Šoa i asistencije glavom Romelua Lukakua. Ispostavilo se da je to pogodak vredan osmine finala za Đavole. Prethodno je domaći tim mogao da reši meč, pošto je propustio niz prilika preko Rašforda i Felainija.

Šansu je imao i Jang Bojs. U 70. minutu lopta je posle dva odbitka išla u sam donji desni ugao, ali se De Hea sjajno ispružio i stigao je na liniji.

U poslednjem kolu Junajted gostuje Valensiji, a Juve Jang Bojsu.

Sve mečeve mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.