Mitro x2 na debiju Ranijerija, Siti i Liverpul gaze

Mitro x2 na debiju Ranijerija, Siti i Liverpul gaze Izvor: Steve Bardens, Getty Images
Aleksandar Mitrović

Fudbaleri Fulama ostvarili su prvu pobedu posle devet utakmica u Premijer ligi pošto su savladali Sautempton 3:2 na debiju novog menadžera Klaudija Ranijerija. Najzaslužniji za trijumf Kotidžersa bio je dvostruki strelac Aleksandar Mitrović.

Srpski napadač je pogađao mrežu Svetaca u 33. i 63. minutu i to su njegovi prvi golovi za Fulam posle šest mečeva. Ukupno ih ima sedam i nalazi se na deobi drugog mesta liste strelaca Premijer lige.

Izvor: Sport klub

Prvi gol Mitrovića bio je u njegovom stilu, glavom, kao kruna sjajne akcije domaćih i centaršuta Le Maršana, dok je kod drugog iskoristio "preglavavanje" Sesenjona i rutinski sproveo loptu u mrežu.

Treći gol Kotidžersa delo je Andre Širlea u 43. minutu, posle sjajnog prodora i centaršuta raspoloženog Sesenjona.

Sautempton je nešto bolje otvorio utakmicu i u 18. minutu poveo preko Armstronga, a isti igrač je u 53. poravnao rezultat na 2:2 fantastičnim pogotkom sa 16 metara.

Fulam uprkos trijumfu ostaje u zoni ispadanja, na 19. mestu, sa osam bodova, koliko imaju i Kardif i Sautempton, koji je prvi iznad crte.

Aktuelni šampion Mančester Siti savladao je Vest Hem na gostovanju sa 4:0.

David Silva je doveo goste u vođstvo u 11. minutu, posle odlične akcije i dodavanja Rahima Sterlinga, da bi samo osam minuta kasnije Sterling bio u ulozi strelca, na dodavanje Liroja Sanea.

Sane je u 34. minutu otklonio sve dileme oko pobednika, da bi isti igrač u 90+3. postavio konačan rezultat i krunisao fantastičnu partiju.

Ekipa Pepa Gvardiole je ostala prva na tabeli sa 35 bodova, dva više od Liverpula, koji je trijumfom nad Votfordom na gostovanju zadržao korak.

Vest Hem je 13. sa 12 poena.

Pomenuti Liverpul je do trijumfa nad Votfordom (3:0) došao u drugom poluvremenu. Domaći sastav se sjajno držao u prvih 45 minuta, ali je odbrana popustila u 67. kad je Mane dobio loptu na levoj strani, uputio povratnu do Salaha, a ovaj uz malo sreće savladao Fostera.

Nedugo zatim, u 76. minutu, bilo je 2:0. Pogodak je dao Aleksandar Arnold iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat postavio je Firmino u 89, posle šuta Manea i odbijene lopte. U međuvremenu, Crveni su ostali sa desetoricom pošto je Henderson u 82. dobio drugi žuti karton.

Fudbaleri Mančester Junajteda kiksnuli su na Old Trafordu pošto su osvojili samo bod protiv Kristal Palasa 0:0.

I jedan i drugi sastav su imali po nekoliko šansi, ali su se mreže tresle samo u situacijama kad je sudija pokazivao ofsajd poziciju. Najpre je poništen pogodak Kujatea iz 45. minutu, a kasnije ni gol Lukakua nije priznat iz istog razloga.

Junajted sada ima 21 bod i zauzima sedmo mesto. Kristal Palas je 13. sa devet.

Brajton i Lester remizirali su na Ameks stadionu, rezultatom 1:1. Domaći tim došao je do prednosti u 15. minutu, kada je asistenciju Nokerta Glen Marej pretvorio u gol.

U drugom delu igre, Lester je zaigrao dosta organizovanije i uspeo da stigne do izjednačenja. Sa bele tačke u u 79. minutu precizan je bio Džejmi Vardi.

Lisice mogu da budu zadovoljne bodom pošto su od 28. minuta igrali bez isključenog Medisona.

Everton je teže nego što se očekivalo došao do trijumfa nad Kardifom na Gudisonu. Imao je velški predstavnik neko dobrih prilika, ali je ipak odbrana kapitulirala u 59. minutu. Tad je Gilfi Sigurdson svojim petim golom u sezoni doneo pobedu Karamelama.