Žurnal - Gaćinović vređao selektora Krstajića

Žurnal - Gaćinović vređao selektora Krstajića Izvor: Getty Images/Srđan Stevanović
Mijat Gaćinović

Kako prenosi dnevni list "Sportski žurnal" u izdanju od petka, u reprezentaciji Srbije se dogodio skandal tokom meča Lige nacija protiv Litvanije.

Glavni akter nemilog događaja, prema pisanju "Sportskog žurnala"bio je mladi srpski reprezentativac Mijat Gaćinović, koji je bio nezadovoljan odlukom selektora Mladena Krstajića da ga izvede iz igre na poluvremenu.

Vezista Ajntrahta je odigrao prvih 45 minuta na stadionu u Humskoj protiv Litvanije, dok ga je u drugom delu igre zamenio napadač PAOK-a Aleksandar Prijović. Na kraju su Orlovi, posle 0:0 u prvom poluvremenu, pobedili sa 4:1, te su se plasirali u viši rang - diviziju B Lige nacija.

Gaćinović je prema navodima iz pouzdanih izvora, kada je saznao na poluvremenu da će biti zamenjen, bacio kopačke i vređao selektora Krstajića.

23-godišnji fudbaler je imao zapaženu ulogu tokom kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji, kada je u selekciji Slavoljuba Muslina bio strelac protiv Gruzije i Moldavije. Međutim, novi selektor Mladen Krstajić ga nije uvrstio na spisak putnika na Mundijal.

Krstajić je Gaćinovića vratio za utakmice Lige nacija i fudbaler Ajntrahta je igrao na poslednja četiri meča. Na sva četiri je počeo kao starter i na sva četiri je zamenjen.

Ove sezone Mijat Gaćinović je za Ajntraht igrao na 16 utakmica u svim takmičenjima, a bio je strelac jednog gola, uz tri asistencije.

Mladen Krstajić Izvor: Matthew Lewis/Getty Images