Engleska na završnom turniru, Hrvatska u B diviziji

Engleska na završnom turniru, Hrvatska u B diviziji Izvor: Matthias Hangst/Getty Images

Fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je prvo mesto u Grupi 4 divizije A i plasirala se u polufinale prvog izdanja Lige nacija.

Engleska je do ovog uspeha stigla pobedom protiv Hrvatske posle preokreta na Vembliju rezultatom 2:1 u meču koji je direktno odlučivao o osvajanju prvog mesta i ispadanju u diviziju B.

Hrvatska će se za dve godine, u drugom ciklusu, takmičiti u nižem rangu.

Engleska se tako pridružila Portugaliji koja je prva obezbedila mesto u polufinalu, a Hrvatska Nemačkoj, Poljskoj i Islandu za koje je već poznato da se sele u Diviziju B.

Tok meča pratite na našem sajtu.

Engleska je pretila početkom meča. Pokušavali su domaći iz prekida da ugroze Kalinića. Ipak, posle kornera, odlično je reagovala odbrana Hrvatske.

Izabranici Gareta Sautgejta su pokazali nešto više želje, pa su pokušavali da istrče kontre. Ipak, u 16. minutu je Kejn nije iskoristio dve izgledne šanse.

Povredio se Šime Vrsaljko, pa ga je u 26. minutu zamenio Antonio Milić.

U nastavku su došli Hrvati do svoje igre, pa su zaustavili prodore Engleza.

Imao je Dajer priliku u 43. minutu, ali je ponovo odlično reagovala odbrana Hrvatske.

Uvratio je Modrić na drugoj strani, ali nije stigao Perišić, pa je prvi deo meča završen bez golova.

Na početku drugog poluvremena Zlatko Dalić poslao je na teren najmlađeg igrača u reprezentaciji Brekala, koji je zamenio Rebića.

Englezi su nastavili u ritmu iz prvih 45 minuta, pa je Rašford krenuo ka golu Hrvata. Ipak, na tome se sve završilo.

Čekali su gosti svoju priliku i dočekali su je u 57. minutu. Kramarić je nadmudrio celu odbrambenu liniju domaćih za vođstvo Hrvatske od 1:0. Bio je to tek drugi šut Hrvata u okvir gola.

Preuzeli su inicijativu Vatreni u nastavku. Nizale su se šanse, ali nije bilo promene rezultata.

No nisu odustajali ni domaći. Džo Gomes je bacio dugačak aut na drugu stativu, odakle je Kejn pokušao da postigne pogodak. Lopta se od golmana Kalinića odbila do Lingarda koji ju je sproveo u mrežu u 78. minutu.

Znali su Englezi da im  je potrebna pobeda da bi ostali u elitnom rangu. Zato su nastavili da prete. Posle slobodnjaka Čilvela, Kejn je prvi stigao do lopte i doneo vođstvo Gordom Albionu u 85 minutu. Bio je to prvi pogodak napadača Totenhema, posle sedam utakmica 'posta' u reprezentativnom dresu.

Bio je to gol koji je Engleskoj doneo prvo mesto u grupi i mesto u polufinlu.