Het-trik Suareza u "petardi" Barse na El Klasiku

Het-trik Suareza u "petardi" Barse na El Klasiku Izvor: Alex Caparros, Getty Images
Barselona - Real

Fudbaleri Barselone savladali su na stadionu "Kamp Nou" Real rezultatom 5:1 u 177. ligaškom El Klasiku.

Barselona je odlično odigrala u velikom derbiju na svom stadionu u 10. kolu La Lige, iako je možda rezultat i ubedljiviji od viđenog na terenu.

Katalonci su bez Mesija, koji je povredio ruku u prošlom kolu, rutinski kontrolisali igru u prvom poluvremenu, kada su strelci bili Filipe Kutinjo u 11. i Luis Suarez u 30. minutu sa penala, prvom koji je u El Klasiku dosuđen posle konsultacija sa VAR tehnologijom.

U nastavku je Real bio bolji, pa je pogodak postigao Marselo u 50. minutu, potom je Modrić pogodio stativu, dok je Benzema šutirao glavom preko gola iz dobre pozicije.

Luis Suarez je posle perioda ofanzive Reala dva puta matirao Kurtou, u 75. i 83. minutu, da bi u 87. minutu konačnih 5:1 postavio Arturo Vidal.

Barselona je preuzela prvo mesto na tabeli sa 21 bodom, dok je Atletiko drugi sa 19. Real, koji je i pre ove utakmice razmišljao o otkazu treneru Julenu Lopetegiju, sada na 9. mestu ima 14 bodova.

Tok meča

11. minut - Prvih deset minuta je proteklo bez šansi na obe strane terena, da bi potom mrežu Reala zatresao Filipe Kutinjo. Vezista Artur Melo je uputio dugu loptu na levu stranu terena gde je prihvatio Đordi Alba. Levi bek je prošao duboko kroz polje Reala, sve skoro do gol-aut linije, primetio je utrčalog Filipea Kutinja, kome je bilo  lako da levom nogom savlada Kurtou - 1:0

19. minut - Grešku u odbrani Reala je napravio Naćo, lopta je stigla do Artura, koji je šutirao, ali je Tibo Kurto pravovremeno intervenisao.

28. minut - Rafael Varan je oborio Luisa Suareza u šesnaestercu, sudija Sančez je prvo pustio da se igra, ali je potom rešio da upotrebi VAR tehnologiju. Arbitar je posle pogledanog snimka pokazao na belu tačku, a siguran egzekutor je bio Luis Suarez, koji je šutirao nisko u levu stranu, Kurtoa se bacio, ali bez uspeha - 2:0. Ispisana je i istorija, jer je prvi put u El Klasiku odluka o penalu doneta posle konsultacije sa VAR sistemom.

38. minut - Šutirao je Suarez, ali je lopta otišla preko gola Madriđana. Barselona ima potpunu kontrolu meča, dok Real preti tek u pojedinim momentima.

45. minut - Obećavajuća kontra Barselone je propala pošto je Suarez nonšalantno šutirao preko Kurtoe, dok je na drugoj strani imao dvojicu saigrača. Ostalo je 2:0 za Barselonu na poluvremenu.

50. minut - Real je krenuo ofanzivnije u drugom poluvremenu i već posle pet minuta igre je postigao gol. Strelac je bio Marselo, posle akcije koju je pokrenuo Karim Benzema. Francuski napadač je pronašao Lukasa Vaskeza na desnoj strani terena, koji je loptu prosledio ka Isku. Ofanzivac je poslao u šesnaesterac, loptu je zakačio golman Ter Štegen, ali je najsnalažljiviji bio Marselo, koji je smanjio na 2:1.

56. minut - Malo je falilo da Real izjednači, ali je Luka Modrić pogodio stativu.

60. minut - Stativu je pogodila i Barselona, a do gola je mogao Suarez.

68. minut - Još jednom je bio opasniji Real. Vaskez je prošao po desnoj strani, centrirao je ka Benzemi, koji je bio u odličnoj prilici ispred Kurtoe, ali je glavom tukao preko gola.

75. minut - Barselona je presekla nalete Reala golom, a strelac je ponovo bio Luis Suarez. Serhi Roberto je prošao do šesnaesterca Kraljevskog kluba podigao je loptu ka Urugvajcu, koji je glavom šutirao sa oko 11 metara i savladao Kurtou - 3:1.

82. minut - Povredio se fudbaler Reala Marselo, pa je napustio igru.

83. minut - Do het-trika dolazi Luis Suarez, a asistent je ponovo Serhi Roberto. Serhio Ramos je pogrešio posle duge lopte koja je stigla iz odbrane Barse, prihvatio je Serhi Roberto, prosledio ka Suarezu, koji je potrčao prebacio Kurtou za 4:1

87. minut - Pukla je "petarda" na Kamp Nou, a strelac je bio Arturo Vidal, koji je ušao u igru tri minuta ranije. Centrirao je Osman Dembele, a Čileanac je lako poentirao glavom.

Prvi put posle devet godina El Klasiko će proteći bez dve velike zvezde Kristijana Ronalda i Lionela Mesija. Sjajni Portugalac je letos napustio "Santjago Bernabeu" i prešao u Juventus, dok je omaleni Argentinac iz Barselone povredio ruku na meču protiv Sevilje prošlog vikenda.

Sastavi

Barselona: Ter Štegen, Serhi Roberto, Pike, Lengle, Alba, Rakitić, Buskets, Artur, Rafinja, Suarez, Kutinjo.

Real: Kurtoa, Naćo, Varan, Ramos, Marselo, Modrić, Kazemiro, Kros, Isko, Bejl, Benzema.