Milivojević - Arsenal 2:2! Čelsi ubedljiv

Milivojević - Arsenal 2:2! Čelsi ubedljiv Izvor: Marc Atkins/Getty Images
Luka Milivojević

Fudbaleri Kristal Palasa i Arsenala odigrali su 2:2 u odličnoj utakmici 10. kola Premijer lige, dok je Čelsi bio ubedljiv na gostovanju Barlniju - 4:0.

Tobdžije su u malom londonskoj derbiju prekinule seriju od sedam uzastopnih trijumfa, a oba gola za domaći tim postigao je Luka Milivojević.

U 15. minutu Vilfrid Zaha je pogodio stativu, a ubrzo su domači igrači fenomenalnom akcijom izigrali odbranu Tobdžija, ali je Andros Taunsend šutirao pored gola.

U 22. minutu Aleksander Lakazet je bio u dobroj šansi, ali nije bio precizan. Dva minuta kasnije Hektor Beljarin je imao sjajnu šansu, oklevao je i odbrana Palasa je reagovala i loptu izbacila u korner.

U 45. minutu Škodran Mustafi je neopreznim startom oborio Šejhua Kujatea, a sudija Martin Etkinson nije razmišljao i istog trenutka je pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo Luka Milivojević, loptu je poslao u jednu, golmana Bernda Lena u drugu za vođstvo Kristal Palasa i prvi pogodak ove sezone na svom stadionu. Srbin, podsetimo, prošlog vikenda nije realizovao najstrožu kaznu protiv Evertona.

Arsenal je furizono počeo drugo poluvreme, a upravo je Milivojević kumovao izjednačujućem pogotku gostiju iz Londona. Srbin je pogrešio, a Granit Džaka fenomenalnim šutom iz slobodnog udarca poravnao na 1:1. Vejn henesi je mogao bolje da interveniše...

Pet minuta kasnije Arsenal je poveo, a golu Pjera Emerika Obamejanga verovatno je kumovalo igranje rukom Aleksandra Lakazeta. Domaći igrači su se uzalud bunili.

Sve do finiša meča nije bilo mnogo uzbuđenja, a posle greške Lakazeta, Luis Saha je na ivici šesnaesterca 'promešao" Džaku, koji ga je oborio, a sudija Etkinson je drugi put pokazao na belu tačku. Milivojević je ponovo preuzeo odgovornost i u 83. minutu snažnim udarcem savladao Lena.

Milivojević je postigao 11 golova iz penala iz 13 pokušaja od kako je u januaru 2017. godine iz Olimpijakosa stigao na Ostrvo.

Čelsi je na gostovanju Barnliju ostvario najubedljiviji trijumf ove sezone - 4:0. Mrežu domaćin načeo je Alvaro Morata u 22. minutu, da bi se u drugom poluvremenu u strelce upisali Ros Barkli, Vilijan udarcima sa 20-tam metara i Ruben Loftus Čiks u nadoknadi vremena. To mu je bio četvrti gol u dva meča jer je u Ligi Evrope protiv Bate Borisova postigao tri pogotka.

Mausicio Sari je postao prvi trener Plavaca koji je neporažen u prvih deset kola u Premijer ligi, pošto je Žoze Murinjo imao devet mečeva bez poraza u šampionskoj sezoni 2014/15.

Eden Azar zbog povrede nije bio u timu, a ceo meč sa klupe za rezervne igrače odgledao je Mateo Kovačić.