Četvorka Liverpula, debakl Fulama, silovit Votford

Četvorka Liverpula, debakl Fulama, silovit Votford Izvor: Laurence Griffiths, Getty Images
Sadio Mane

Odigrano je prvih pet mečeva 10. kola Premijer lige. Liverpul je ubedljivo slavio protiv Kardifa i tako preuzeo prvo mesto na tabeli. Fulam Slaviše Jokanovića poražen na svom terenu od Bornmuta 3:0.

Liverpul je potvrdio ulogu velikog favorita na Enfildu i slavio sigurnih 4:1. Seriju golova otvorio je Mohamed Salah već u 10. minutu iz odbitka posle šuta Vajnalduma. Imali su Redsi nekoliko lepih šansi, ali gosti su imali sreće i sa samo golom zaostatka otišli na poluvreme. Na drugi gol čekalo se do 66. minuta kada je Sadio Mane posle solo akcije povisio na 2:0. Ipak, tračak nade doneo je Paterson u 77. minutu i prepolovio prednost domaćina. Taj pogodak kao da je razgoropadio izabranike Jirgena Klopa, posebno Salaha, koji je u 84. i 87. minutu asistirao Šaćiriju i Maneu za konačnih 4:1. Liverpul je sada prvi na tabeli sa 26 bodova i biće na čelu bar do ponedeljka kada Mančester Siti bude gostovao Totenhemu. Kardif je 17. sa pet bodova.

Takav je saldo i Fulama koji predvodi ekipe u zoni ispadanja. Ekipa Slaviše Jokanovića dočekala je na Krejven Kotidžu Bornmut, ali ne da nije osvojila bitne bodove za opstanak već je i ubedljivo poražena. Vilson sa dva gola, prvim iz penala u 14. minutu i u 85. a između njih strelac je bio Bruks u 72. minutu. Samo minut kasnije Mekdonald je dobio drugi žuti karton i poslednjih 17 minuta Fulam je igrao sa igračem manje. Bornmut posle ove pobede ima 20 bodova i na šestom su mestu.

Istim rezultatom Votford je savladao davljenika Hadersfild, golovima Perejre, Delofeua i Seksesa. Međutim, imali su gosti šansi s obzirom da je Foster na kraju imao čak osam odbrana, ali su Terijeri potvrdili da nisu bez razloga najslabiji napad lige. Brajton je golom Mareja savladao Vulverhempton, dok jedino u meču Sautempton - Njukasl nije bilo golova.