Stojke spasio Partizan: Ni golova ni pobednika

Stojke spasio Partizan: Ni golova ni pobednika Izvor: FK Partizan

Fudbaleri Partizana vraćaju se sa gostovanja Spartaku sa bodom u džepu iako su se nadali lakšem zadatku protiv Subotičana. Nije bilo golova u Kuli

Ni golova ni pobednika u meču u Kuli, a više razloga za brigu i nezadovoljstvo imaće Zoran Mirković od čijeg se tima na ovom gostovanju očekivala pobeda. Spartak je sa druge strane promašio penal i imaće za čime da žali nakon ovog meča.

Spartak Ždrepčeva krv i Partizan odigrali su meč 12. kola Superlige Srbije u Kuli, a prvi ozbiljniji napad Partizana videli smo u 13. minutu . Do tada su svi pokušaji crno - belih izgledali beskrvno. Kada je prvi put akcija Partizana krenula po desnoj strani, lopta je našla put do Rikarda koji je dobro šutirao glavom, ali nije uspeo da savlada golmana Ostojića.

Usledilo je petnaestak minuta ne toliko zanimljive igre tokom kojih smo videli po nekoliko pokušaja na obe strane, ali ništa što je moglo da dovede do promene rezultata.

U 31. minutu Šćekić je nesmostreno oborio igrača Spartaka u šesnaestercu i za domaćina je dosuđen penal. Ipak, Vladimir Stojković je bio na visini zadatka, odlično je pročitao šut Čečarića i odbranio penal.

Nakon penala, ozbiljinije je na terenu izgledao Spartak koji je stvorio nekoliko dobrih prilika, ali ne i da ugrozi Stojkovića i zatrese mrežu.

U drugom poluvremenu ponovo je Partizan preko Miletića imao dobru šansu. Igrao se 52. minutu. Samo pet minuta kasnije ponovo je u centru pažnje bio golman Ostojić koji je odlično odbranio nakon šuta Zakarića.

Nastavio je Partizan sa napadima, ali izostajala je sve vreme završnica. Odličnu priliku imao je Rikardo koji je u 62. minutu promašio zicer sa oko pet metara od gola. Dobio je odličnu loptu i samo je trebalo da je glavom pošalje u gol, on se nije dobro snašao, ali zato golman domaćih jeste.

U finišu je Rikardo ponovo mogao da postigne gol iz slične situacije, ali je Spartak imao i malo sreće da sačuva svoju mrežu. Sa druge strane u drugom minutu nadoknade sreće nije imao Dunđerski koji je mogao da donese pobedu Spartaku.

Nakon 12 odigranih kola, sa sedam pobeda četiri remija i jednim porazom, Partizan sa 25 bodova zauzima četvrto mesto na tabeli. Isti broj bodova, ali bolju gol razliku ima trećeplasirani Čukarički.

Spartak i dalje muči svoje muke, ali osvojili su Subotičani bod nakon tri vezana poraza i na 15. mestu na tabeli imaju devet bodova koliko i Zemun i Radnik koji su ispred njih na tabale.

Interesantan je i podatak da je trener Partizana poslednji prvenstveni meč u dresu Partizana odigrao upravo u Kuli 25. marta 2006.godine. I na toj utakmici bilo je 0:0.