Atletiko lako sa starom 'mušterijom'

Atletiko lako sa starom 'mušterijom' Izvor: Alexander Hassenstein/Getty Images
Tomas Lemar

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su rezultatom 2:0 na gostovanju protiv Hetafea u okviru petog kola španskog prvenstva i takon nastavili apsolutnu istorijsku dominaciju u susretima sa gradskim rivalom.

Bila je to deveta uzastopna pobeda "Jorgandžija" protiv Hetafea, i 12. uzastopna utakmica u kojoj Hetafe Atletiku nije dao gol - što je najduži niz tog tipa u Španiji.

Prvi pogodak za goste pripisan je golmanu Hetafea Soriji, koga je lopta pogodila u leđa, nakon što se odbila od prečke posle jednog šuta francuskog veziste Tomasa Lemara u 14. minutu.

Atletiko je potom karakteristično zatvorio sve prilaze svom golu i čuvao prednost protiv Hetafea, a u 60. minutu Lemar je bio zaslužan i za drugi pogodak gostiju i povisio na 2:0.

Do kraja meča nije bilo mnogo uzbuđenja, a u 67. minutu domaćin je ostao sa desetoricom na terenu pošto je Ivan Aleho dobio crveni karton zbog grubog starta samo četiri minuta nakon što je ušao u igru sa klupe.

U mečevima odigranim ranije u subotu Alaves je bio ubedljiv protiv Rajo Valjekana 5:1, a Selta je remizirala 3:3 sa Valjadolidom u uzbudljivom meču.

Pogledajte REZULTATE i TABELU španske La Lige.