"Oni su profesionalci u trošenju vremena i padanju"

"Oni su profesionalci u trošenju vremena i padanju" Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Trener Napolija Karlo Anćeloti je posle remija sa Crvenom zvezdom 0:0 u prvom kolu Lige šampiona poručio da ovo nije nužno negativan rezultat po Napoli, ali da je njegov tim morao da da gol.

Posle utakmice sa Crvenom zvezdom Karlo Anćeloti je na konfenrenciji za medije hvalio odbranu Crvene zvezde, a naglasio je više puta da je štata što njegov tim nije uspeo da materijalizuje inicijativu na terenu. Italijanski stručnjak je takođe napomenuo i da je očekivao da se u završnici igra malo fudbala.

"Bilo je neizbežno da se desi da nema pravog fudbala u poslednjih 15 minuta. Gledao sam Zvezdu mnogo puta i oni su profesionalci u trošenju vremena i padanju i sudija je pao na to ponekad. Međutim to nije problem, mi nismo dali gol, a trebalo je", kazao je Karlo Anćeloti za Skaj Sport.

On je takođe opravdavao svoju odluku da prvo ubaci u igrau Drisa Mertensa pa tek onda Mareka Hamšika koji nisu bili najspremniji za ovaj meč.

"Hteo sam da probalm sa Mertensom i hteo sam da čekam sa izmenom da vidim kako će on prvo igrati u drugom poluremenu. Trebalo nam je previše vremena da lopta dođe do napadača. Takođe dopada mi se noa pozicija Insinjea jer on zna kako da se kreće bez lopte i to je naša prednost da on igra tu. Kada je Mertensu ušao on je bio malo više na levoj strani i tada je već bio umoran" dodao je trener Napolija.