Srce, Borjan, sreća – Zvezda izdržala, 0:0 s Napolijem!

Srce, Borjan, sreća – Zvezda izdržala, 0:0 s Napolijem! Izvor: prinscreen

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 0:0 sa Napolijem u Beogradu u prvom kolu C grupe Lige šampiona.

Uskoro opširnije...

Crveno-beli učestvuju u elitnom takmičenju prvi put u sadašnjem formatu, a u grupi su još Liverpul i Pari Sen Žermen, koji igraju u Engleskoj.

Za pet dana Zvezdu čeka večiti derbi u domaćem šampionatu sa Partizanom, a sledeći meč u Ligi šampiona na programu je 3. oktobra u Parizu.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Degenek, Savić, Rodić – Jovičić (Jovančić 56'), Krstičić – Ben, Čaušić, Marin (Simić 87') – Boaći (Pavkov 81').
Napoli: Ospina – Hisaj, Marko Rui, Albiol, Kulibali – Alan (Mertens 61'), Fabijan Ruis, Zjelinski (Hamšik 75') – Kaljehon (Unas 75'), Insinje, Milik.

Šampionska generacija iz Barija prodefilovala je atletskom stazom uoči istorijskog meča Crvene zvezde u Ligi šampiona.

79. min. ŠANSA! Prva prava prilika za Zvezdu. Rodić je prošao po levoj strani i ubacio loptu, Boaći ju je lepo primio i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali Ospina hvata.

71. min. Greška gostiju na sopstvenoj polovini, Boaći iz okreta šutira, ali se Albiol dobro postavio i izblokirao njegov šut. Iz potonjeg kornera Marina ništa se nije rodilo.

68. min. ŠANSA! Verovatno najbliže golu do sada – Kaljehon je šutirao i lopta je išla u gol, ali ju je Rodić izbio sa gol-linije.

65. min. ŠANSA! Dris Mertens je imao veliku priliku ubrzo pošto je ušao u igru – sa desne strane je centrirao Kaljehon, Belgijanac je uleteo iz drugog plana, ali sa pet metara nije uspeo da prosledi loptu u mrežu.

58. min. Tek što je ušao u igru umesto Jovičića, Jovančić odlično šutira, a Ospina izbija loptu u korner. Bila su još dva kornera sve dok Marin nije izgubio loptu, usledila je kontra Napolija, ali je Borjan odbranio udarac Zjelinskog.

56. min. ŠANSA! Degenek je igrao rukom nešto ispred kaznenog prostora, barem je sudija to odsvirao, a Marko Rui je odlično šutirao iz slobodnog udarca i lopta je završila tik preko gola.

53. min. ŠANSA! Mogao je Napoli ponovo do vođstva, Milik je centrirao sa leve strane, a Insinje nije dovoljno dobro zahvatio loptu sa sedam-osam metara. I prethodno su Napolitanci pritiskali i izveli su tri kornera od starta drugog poluvremena.

45. min. Još jedan korner za Zvezdu, kratko dodavanje pre šuta Bena, ali bez problema za golmana Ospinu. Poluvreme – 0:0.

43. min.
Novi pokušaj Milika, ponovo brani Borjan.

38. min.
Ben je fauliran na više od 30 metara od gola, usledio je posle toga i prvi korner za Zvezdu, ali ga je Marin očajno izveo.

35. min. Jedan od retkih Zvezdinih izleta na polovinu gostiju. Ben je bio u dobroj situaciji i dodao je udesno, a Boaći je doneo pogrešnu odluku i nije pustio loptu do Stojkovića, da bi potom poslao neprecizan pas.

29. min. ŠANSA! Nova prilika za Napoli – Zijelinski je dodao loptu do Milika, koji šutira iskosa sa desne strane, ali Borjan brani za uzdah olakšanja na stadionu Rajko Mitić.

Getty images/ Srđan Stevanovic

26. min. Napokon se Zvezda bar nakratko oslobodila pritiska Napolija i povezala nekoliko dodavanja. Rodić, Boaći, Marin, desno do Stojkovića, čiji je centaršut na kraju izbacio Kulibali.

18. min. ŠANSA! Prva velika prilika na meču – fantastičan udarac iskosa sa dvadesetak metara iskosa sa desne strane, Borjan je matiran, ali prečka spasava Zvezdu.

12. min. Prvi korner na meču, za Napoli, raščišćava Savić. Ubrzo i pokušaj Insinjea sa tridesetak metara, ali Borjan hvata loptu.

8 min. Prvi šut Zvezde ka golu, Boaći sa oko 25 metara, ali traljavo po zemlji, bez opasnosti za goste.

5. min. Napoli ima inicijativu na startu, prvo ubacivanje u kazneni prostor, ali odbrana crveno-belih raščišćava situaciju.